Konfederacja wzięła się ostro do roboty. Składa dwa pierwsze projekty ustaw!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Materiały prasowe Konfederacji

Na pierwszej konferencji prasowej klubu poselskiego Konfederacja pojawili się niemal wszyscy posłowie Konfederacji w tej kadencji. I od razu z tematem dwóch ważnych dla Polaków ustaw.

– Składamy dzisiaj dwa pierwsze projekty ustaw Klubu Poselskiego Konfederacja. Ustawa o kwocie wolnej od podatku PIT w wysokości 60 tys. zł. I ustawa o dobrowolnym ZUS-ie dla przedsiębiorców – zapowiedział przewodniczący klubu poselskiego Konfederacji, Stanisław Tyszka.

Stanisław Tyszka dodał, że te dwa projekty to de facto postulaty Konfederacji które prezentowała od wielu lat.
– Te postulaty zostały podchwycone w kampanii wyborczej przez Platformę Obywatelską i Trzecią Drogę. Platforma Obywatelska obiecywała obywatelom 60 tys. zł kwoty wolnej od podatku. Trzecia Droga Władysława Kosiniak-Kamysza i Szymona Hołowni obiecywała dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Widzimy, że już, niestety, zaczynają się z tych obietnic rakiem wycofywać.

Przewodniczący klubu Konfederacji dodał:
– Będziemy pilnować tego, żeby dotrzymali obietnic. I liczymy na to, że w nowym Sejmie, w odróżnieniu od Sejmu ubiegłej kadencji, nasze projekty nie będą w taki sposób blokowane jak były. Nie będą wrzucane do zamrażarki marszałka Sejmu. I to jest olbrzymi test. To jest test dla nowej władzy: czy to będzie władza, tak jak się reklamują, rzeczywiście demokratyczna i praworządna.

Źródło: Konfederacja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY