Korwin-Mikke założy nową partię? “To będzie kompletna kanapa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nie trwają dyskusje na temat tego co się dzieje wewnątrz Konfederacji. Głównie za sprawą Janusza Korwin-Mikkego, który, po informacji o tym, że już nie wystartuje z list Konfederacji zapowiada utworzenie nowej partii. Ale nie tylko.

W programie “Prawy prosty” PCh24 o sytuację w Konfederacji zostali zapytani dziennikarze i publicyści Witold Gadowski i Łukasz Warzecha. W kontekście nie tylko Janusza Korwin-Mikkego, ale również Grzegorza Brauna, który potencjalnie, mając 4. posłów, może założyć w Sejmie własne koło.

Łukasz Warzecha rozważając wewnętrzną sytuację w Konfederacji wyraził zdziwienie, że do usunięcia Korwin-Mikkego doszło dopiero teraz.

– To oświadczenie [o tym, że JKM nie wystartuje z list Konfederacji – przyp. red.] Sławomira Mentzena nawet jest zbyt łagodne dla Janusza Korwin-Mikkego. Chociaż tam są ostre sformułowania – mówił Warzecha.
– Jeżeli Konfederacja ma ambicje, żeby stać się taką normalną, ale wyrazistą partią liberalno-konserwatywną, to musiała to zrobić.

Publicysta wspomniał o rozmowie z jednym z działaczy Konfederacji, który miał powiedzieć, że po tym jak media nagłośniły wypowiedzi Korwin-Mikkego o pedofilii, ludzie z dnia na dzień przestali brać o nich ulotki. Również odmawiano wywieszania banerów Konfederacji na płotach prywatnych posesji. Odmawiały nawet osoby, które wcześniej wyraziły na to zgodę.

Czy odejście Korwin-Mikkego to będzie dla Konfederacji jakaś strata? Będzie groźnem jeżeli chodzi o słupki sondażowe? Według Łukasza Warzechy nie. Ewentualne pogróżki o stworzeniu nowego ugrupowania są bez znaczenia.
– Janusz Korwin-Mikke nic Konfederacji nie urwie. To będzie kompletna kanapa co on może założyć.

Ale Łukasz Warzecha dodał również, że jednoczesne odejście z Konfederacji Grzegorza Brauna “to byłby błąd”. Grzegorz Braun, według Warzechy, “też bywał problemem dla Konfederacji” ze względu na wyrażane przez siebie różne skrajne poglądy.
– Ale mimo to za nim stoją jego faktyczne działania przede wszystkim z czasów covidowych. W jakiejś mierze jeśli chodzi też o wojnę na Ukrainie – powiedział Warzecha dodając:
– I Grzegorz Braun może rzeczywiście coś Konfederacji urwać.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY