Kolejna polityczna hucpa Bąkiewicza. Ma polityków Konfederacji za frajerów?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Bąkiewicz nie ustaje w działaniach na rzecz szkodzenia środowiskom narodowym. Tym razem kolejny raz postanowił uderzyć w Konfederację, w której skład wchodzi Ruch Narodowy.

Pomysł, który wydaje się, że nie jest autorskim pomysłem Bakiewicza,. Wygląda raczej na taki, który mu podsunęli “starsi i mądrzejsi”. Tym pomysłem jest apel o utworzenie wspólnego rządu przez PiS, Suwerenną Polskę, PSL i Konfederację.

Na czym polega hucpa Bąkiewicza?

Bąkiewicz od kilku lat działa na dezorganizację i kanalizację środowisk narodowych i katolickich. Jednym z ostatnich przykładów takich działań była stoczona na przełomie 2022 i 2023 batalia o władzę w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości. W trakcie tego sporu, Bąkiewicz bez pardonu atakował publicznie kierownictwo Ruchu Narodowego. Posuwał się do działań niezgodnych ze Statutem i prawem o stowarzyszeniach, aby tylko utrzymać kontrolę nad Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Takimi działaniami było zwołanie zebrania “zarządu” stowarzyszenia podczas którego 3 członków zarządu miało usunąć ze stowarzyszenia 6. innych członków zarządu czy organizacja własnego, nielegalnego walnego zgromadzenia członków w celu wybrania “władz stowarzyszenia”. Hucpa na całego. Wszystko po to, żeby mieszać. Szkodzić.

Nowa propozycja Bąkiewicza jest obliczona na dalsze działania na szkodę narodowców i Konfederacji. W jego rzuconym na Twitterze pomyśle powołania rządu “Obrony Polskiej Niepodległości” nie ma de facto żadnego politycznego podłoża, które uzasadniałoby taki postulat. A Bąkiewicz, który jest persona non grata w środowiskach narodowych i również w samej Konfederacji, jest ostatnią osobą do konstruowania takich politycznych apeli.

O co więc chodzi?

Odpowiedź wydaje się prosta i jest już zawarta w samym tłicie Bąkiewicza. “Powołanie takiego rządu jest sprawdzianem nie tylko patriotyzmu Konfederacji czy PSLu, ale także PISu. Interesy partyjne muszą ustąpić naczelnemu interesowi Rzeczpospolitej  – Obrony Naszej Niepodległości.”

kolejny raz chodzi więc nie o dobro Ojczyzny i troskę o jej losy, a o zwykłą polityczną gierkę. Nie odpowiadacie na taki apel to znaczy, że jesteście zdrajcami Ojczyzny. Oddajecie Polskę w łapy lewaków, zwolenników eurofederalizacji itp. itd. I tak prawdopodobnie już wkrótce będzie wyglądała narracja tych, którzy wymyślili ów apel. A w pierwszym szeregu tych wrzeszczących “patriotów”, którzy na pierwszym miejscu stawiają swój interes prywatny i partyjny, można spodziewać się Bąkiewicza. A że będzie miał w tej nagonce na Ruch Narodowy, Konfederację wsparcie takich medialnych “autorytetów” jak np. Sakiewicz, to jest więcej niż pewne.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY