Janusz Korwin-Mikke odgraża się, że założy nową partię!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W ostatnich dniach trwa wędrówka Janusza Korwin-Mikkego po mediach. Dwie dłuższe rozmowy Janusz Korwin-Mikke odbył na kanale Moniki Jaruzelskiej i na kanale YouTube Super Expressu. W obu tych rozmowach zaznaczył, że jego

Tych wyborów Janusz Korwin-Mikke nie może zaliczyć do udanych. Pomimo tego, że był jedynką w swoim okręgu, a na dodatek był to okręg z którego Konfederacja ma na nową kadencję posła. To nie jest nim Janusz Korwin-Mikke. W swoim okręgu przegrał nie tylko z Kariną Bosak, która startowała z drugiego miejsca. Pokonał go również Jacek Wilk.

Za tą porażkę obecnie Janusz Korwin-Mikke obarcza… Przemysława Wiplera. Jak mówi w wywiadach, to właśnie Wipler zachował się nielojalnie, jako członek tej samej partii, Nowa Nadzieja. Miał bowiem polecać wyborcom, aby głosowali na Karinę Bosak. W związku z tym, Janusz Korwin-Mikke w najbliższą sobotę tę sprawę będzie stawiał na Radzie Krajowej Nowej Nadziei. I będzie postulował o wykluczenie Wiplera z partii.

Również innych osób z Nowej Nadziei. Ale nie chciał zdradzić kogo jeszcze chce postawić przed partyjnym sądem.

To nie jedyna porażka Korwin-Mikkego. Stracił również miejsce w Radzie Liderów Konfederacji. To wynik zawieszenia go na okres miesiąca jako członka Konfederacji.

Korwin-Mikke nie zamierza jednak się poddawać i walczy o utraconą pozycję polityczną. Zapowiada nawet, że jeżeli w najbliższą sobotę nie dojdzie do porozumienia w ramach własnej partii Nowa Nadzieja to będzie zakładał kolejną partię. W tym akurat Janusz Korwin-Mikke ma wprawę, bo liczbę partii zakładanych przez niego można już liczyć na palcach obu rąk.

Czy znajdą się chętni do tworzenia razem z Januszem Korwin-Mikke kolejnej partii? Szczególnie, że Korwin-Mikke jasno mówi, że woli “mieć pięciu posłów mniej”, ale głosić prawdę. Z tym, że przez ostatnie 30 lat samodzielnie nie wprowadził do Sejmu ani jednego posła. Dopiero udało się to w ramach Konfederacji.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY