Bosak do Wyborczej: Macie zerowy mandat społeczny do definiowania i narzucania reguł demokracji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Materiały prasowe Konfederacji

Dominika Wielowiejska skomentowała jedną z wypowiedzi Krzysztofa Bosaka:
Lider Konfederacji Krzysztof Bosak powiedział w TVN24, że nie życzy sobie, aby jego formację wykluczać z grona partii demokratycznych. Przypomnę słowa posła Janusza Korwin-Mikkego:” Ja nie jestem tfu-demokratą, nie wierzę w demokrację, bo w demokracji wybierają zawsze idioci”

Prezes Ruchu Narodowego odpowiedział dziennikarce Gazety Wyborczej:

1. JKM nie jest obecnie ani naszym posłem ani naszym liderem. Ta narracja już nie ma zastosowania. Niezależnie czy ktoś zgadza się z tym co mówił czy nie.

2. Bycie partią demokratyczną polega na chęci uczestniczenia w demokratycznym życiu politycznym i na stosowaniu się do demokratycznych procedur.

3. Kontynuując przedwojenne, emigracyjne i podziemne tradycje narodowej demokracji mamy długą i bogatą tradycję demokratyczną. W odróżnieniu od lewicy (tradycja dyktatury monopartii kontrolowanej przez lewicową międzynarodówkę) czy „prawicy” neosanacyjnej (tradycja dyktatury wojskowej) nie mamy w dorobku współtworzenia dyktatur.

4. Gazeta Wyborcza i jej środowisko ma zerowy mandat społeczny do tego żeby definiować i narzucać innym reguły demokracji czy wkładać w pojęcie demokratyzmu jakiekolwiek swoje ideologiczne treści.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY