Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zaprezentowało hasło tegorocznego Marszu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W samo południe pod pomnikiem Romana Dmowskiego odbyła się konferencja prasowa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości podczas której zaprezentowano hasło tegorocznego Marszu. "Jeszcze Polska nie zginęła" to właśnie pod taki hasłem odbędzie się 14. edycja Marszu Niepodległości.

W konferencji prasowej udział wzięli m.in. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Bartosz Malewski, członkowie Zarządu Arkadiusz Jabłoński i Mateusz Marzoch, Prezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak, Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski.

Prezes Stowarzyszenia Bartosz Malewski na początku poruszył temat zmiany władz w stowarzyszeniu. Poruszył tym samym temat sporu o władzę w Stowarzyszeniu:
– Te zmiany są w tym momencie już rozstrzygnięte. 26 września sąd oddalił apelację poprzedniego prezesa i rozstrzygnął spór co do tego kto jest prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Bartosz Malewski przypomniał również, że poprzedni prezes pozostawił spory dług. “Dług z którym się w tym momencie mierzymy”. Dodał, że dług jest powoli spłacany.

Bartosz Malewski przedstawił również hasło tegorocznego Marszu Niepodległościi – “Jeszcze Polska nie zginęła”. I wyjaśnił skąd takie hasło:
– Jesteśmy w szczególnej sytuacji politycznej od 15 października. Musimy sobie z tego zdawać sprawę. Wiemy jakie są wyniki, ale nie wiemy do końca kto będzie rządził.
– Chcemy przypomnieć o sprawach ważnych. Za naszą wschodnią granicą mamy wojnę. A mamy wrażenie, że politycy jakby o tym fakcie zapomnieli. Mamy wojnę i musimy pamiętać o tym, by wzbudzać dumę narodową, poczucie przynależności do narodu polskiego. Przypominać o tym podstawowych, elementarnych kwestiach. Stąd hasło, które wydaje się, że powinien móc się pod nim podpisać każdy.

Dodał również, że to hasło, czyli pierwsze słowa naszego hymnu, jak najbardziej jest aktualne w kontekście zmian traktatowych, które szykuje Unia Europejska. Zmian które mają odebrać suwerenność poszczególnym krajom członkowskim, odebrać suwerenność również Polsce.

Bartosz Malewski poinformował również o zmianach organizacyjnych:
– Za sztab zajmujący się organizacją Marszu będzie odpowiadał Marcin Kowalski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Za Straż Marszu Niepodległości będzie odpowiadać Mateusz Marzoch [na zdjęciu poniżej].

Po Bartoszu Malewskim głos zabrał Krzysztof Bosak. On również odniósł się do kwestii batalii prawnej jaką Zarząd musiał stoczyć z byłym prezesem SMN.
– W pierwszej kolejności gratuluję kolegom wielomiesięcznej, skomplikowanej pracy prawnej, która owocuje oczyszczeniem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Następnie Krzysztof Bosak, jako jeden z członków założycieli Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaprosił na tegoroczny Marsz. Zachęcał “wszystkich polskich patriotów” do uczestniczenia w Marszu i do wspierania jego organizacji darowizną. Podkreślił, że Marsz to “oddolna inicjatywa niefinansowana przez rząd i przez inne organizacje”. Przypomnijmy, że nowy Prezes Bartosz Malewski zadeklarował, że Stowarzyszenie nie będzie brało żadnych rządowych dotacji i liczy tylko na wsparcie ze strony darczyńców.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY