Cwane gapy z Trzeciej Drogi. Udają, że co innego obiecywali!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak się okazuje Trzecia Droga, a dokładnie PSL, w trakcie kampanii wyborczej podmienił jeden z postulatów. Dokładnie chodzi o "dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców".

Politycy Konfederacji dostrzegli tą zamianę i wytknęli to Kosiniakowi-Kamyszowi na konferencji prasowej w Sejmie:
– Jeszcze komputery w Państwowej Komisji Wyborczej nie ostygły po liczeniu głosów, a już politycy centrolewicowej koalicji zaczynają się rakiem wycofywać ze swoich obietnic wyborczych – komentował Michał Wawer. – Władysław Kosiniak-Kamysz zapytany w RMF FM o swoją obietnicę dotyczącą dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców wyjaśnił, że w tej obietnicy o “dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców” nie chodzi o dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Chodzi o takie wakacje, to nie dla wszystkich tylko dla niektórych, żeby ci, którzy mają najtrudniejszą sytuację finansową, raz w roku, i to nie wiadomo i to pod warunkiem, że urzędnik się na to zgodzi. Bo to będą mogli przez tam miesiąc nie zapłacić ZUS-u. Taka jest treść, według pana Kosiniaka-Kamysza, obietnicy, którą składali przez całą kampanię wyborczą.

A Grzegorz Płaczek dorzucił:
– Zostaliście państwo – i mówię teraz do tych osób, które zaufały Trzeciej Drodze – okłamani! Pan Władysław Kosiniak-Kamysz teraz próbuje lawirować i tłumaczy to następującymi słowami, cytuję: “Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców w trakcie problemów finansowych”. Kto będzie określał, czym są te problemy finansowe, ponieważ wygląda na to, że większość przedsiębiorców w efekcie polityki Prawa i Sprawiedliwości już ma problemy finansowe? Zakładam, że będą to pracownicy ZUS-u. Czyli pracownicy systemu, którzy zwykle raczej w ostatnich latach nie stali po stronie przedsiębiorców. Panie Władysławie, oszukaliście państwo własnych wyborców!

Konfederacja odszukała na stronach internetowych oba dokumenty PSL-u na których mowa jest o “dobrowolnym ZUS-ie dla przedsiębiorców”.

1. Dobrowolny ZUS jest: https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2023/02/program-1.pdf
2. Z dobrowolnego ZUSu w ciszy i w tajemnicy przed wyborcami znika kilka kluczowych zdań: https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2023/09/Program-PSL.pdf

Jak widać PSL niezbyt dobrze zakamuflował modyfikację jednego ze swoich postulatów na których chcieli łapać wyborców, którzy prowadzą działalność gospodarczą.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY