To prawdziwa polityczna klęska! Bąkiewicz nie będzie posłem!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Robert Bąkiewicz, który stracił władzę w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości na początku tego roku, a także został usunięty ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, zaliczył kolejną porażkę.

Robert Bąkiewicz postanowił wystartować do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości z rekomendacji Suwerennej Polski, której został członkiem. Ostatnie miejsce na radomskiej liście dawało nadzieję, że może uda się wykorzystać szansę i zdobyć mandat poselski. Jednak wyborcy PiS jednoznacznie powiedzieli Bąkiewiczowi NIE. Jeszcze nie są ostatecznie zliczone głosy, ale już wiadomo, że Bąkiewicz posłem nie zostanie.

W okręgu 17 w którym Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrywa, Bąkiewicz wśród kandydatów PiS zajmuje dopiero 10. miejsce. Z poparciem na liście nieco powyżej 1%. To z pewnością klęska Bąkiewicza. Jako były prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości liczył z pewnością na więcej. Szczególnie, że do ostatniej możliwej chwili przedstawiał siebie w mediach społecznościowych jako prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. I to pomimo tego, że od wielu miesięcy kto inny był już Prezesem SMN. Cóż, to być może drobna, ale jednak nieuczciwość. Szczególnie, że prawowity Prezes Bartosz Malewski, również brał udział w tych wyborach, startując do Senatu. Jego wynik jest znacznie lepszy, zdobył 8-9 razy więcej głosów niż uzurpujący sobie tytuł prezesa Bąkiewicz.

Robert Bąkiewicz, po kilku zaledwie latach swojej działalności, jako działacz społeczny skończył w niesławie. Jako polityk nawet nie zaistniał. Pozostaje już tylko pytanie, czy PiS nadal będzie finansował jego prywatną telewizję? Ta bowiem utrzymuje się tylko dzięki politycznemu wsparciu, ponieważ nie jest to żaden projekt biznesowy. Tak więc tylko od politycznego widzimisię PiS-u zależy czy Bąkiewicz również zakończy swoją aktywność jako przedsiębiorca.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY