Imigranci z drabiną chcieli przejść przez płot na granicy. ZOBACZ FILM

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

84 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju ujawnili w czwartek funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak informuje Straż Graniczna zdarzenia z nielegalną migracją odnotowane zostały na Placówkach w Płaskiej, Narewce i Białowieży. 25 osób podchodziło pod zaporę, ale na widok polskich służb cudzoziemcy wycofywali się w głąb Białorusi. Do Polski wbrew przepisom próbowali dostać się między innymi obywatele Egiptu, Syrii i Iranu.

Za pomocnictwo w Bielsku Podlaskim wspierający Straż Graniczną funkcjonariusze Policji zatrzymali obywatela Turkmenistanu, który nissanem przewoził czterech obywateli Afganistanu. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. 

Straż Graniczna podkreślą, że migranci za zgodą służb białoruskich poruszają się na trenach przygranicznych, szukając dogodnego miejsca do nielegalnego przekroczenia granicy. Na poniższym nagraniu widać grupę cudzoziemców z drabiną, na terenie podległym Placówce Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych, która po nieudanej próbie przedostania się do Polski cofa się w głąb Białorusi. Na filmie widać jak migranci spokojnie, niosąc aluminiową drabinę, poruszają się wzdłuż płotu postawionego na granicy polsko-białoruskiej.

Od początku 2023 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali już ponad 21 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Źródło: Straż Graniczna

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY