Bosak: Oceniam wpis Demagoga jako FAŁSZYWY. Demagog dezinformuje!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Materiały prasowe Konfederacji

Krzysztof Bosak odniósł się do artykułu na portalu Demagog.pl, który zarzucił mu fałsz. Fałsz w kwestii wypowiadanych przez niego informacji nt. emerytur dla Ukraińców w Polsce.

Wypowiedzi Krzysztofa Bosaka Demagog podsumował w następujący sposób: W związku z tym, że Krzysztof Bosak sugeruje, że po jednym dniu osobie z Ukrainy będzie przysługiwała pełna polska minimalna emerytura, wyższa niż ta, którą otrzymałaby w swojej ojczyźnie, wypowiedź uznajemy za fałsz.

Bosak szybko odniósł się do zarzutów: Ten wpis jest wewnętrznie sprzeczny i wprowadza w błąd. Ta „różnica” między minimalną emeryturą na Ukrainie i w Polsce wynosi obecnie sporo ponad 1 tys. zł. Polska będzie dopłacać tę różnicę ukraińskim emerytom, którzy osiągnęli polski wiek emerytalny, przepracowali w Polsce choć 1 dzień i zgłoszą się po emeryturę jako mieszkańcy Polski.

Demagog dezinformuje sugerując, że Polska będzie dopłacać tylko kilka groszy. Demagog także przemilcza fakt, że ani ZUS ani SG nie ma żadnego efektywnego systemu monitorowania, którzy Ukraińcy mieszkają w Polsce, a którzy nie.

Żadna jednostka administracji nie monitoruje obecnie w ramach swej normalnej pracy miejsc zamieszkania imigrantów i ich losów. SG i ZUS mają uprawnienia kontrolne, ale to nie znaczy, że system jest szczelny, co sugeruje Demagog. Z tych powodów oceniam wpis Demagoga jako

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY