Fatalny sondaż dla PiS i Morawieckiego!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Portal wPolityce.pl przedstawił sondaż w którym na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest on korzystny dla Prawa i Sprawiedliwości i Mateusza Morawieckiego. Ale diabeł tkwi w szczegółach.

W badaniu zleconym przez portal wPolityce.pl pracowni Social Changes zapytano badanych o to kto był zwycięzcą poniedziałkowej debaty w TVP. Z odpowiedzi wynikało, że wygranym tej debaty jest Mateusz Morawiecki. Drugie miejsce przypadło Szymonowi Hołowni (15%). Kolejne Donaldowi Tuskowi (14%). Na czwartym miejscu znalazł się, reprezentujący w tej debacie Konfederację, Krzysztof Bosak (9%).

Portal wPolityce.pl ogłosił, że premier Morawiecki “wyraźnie wygrał debatę”. Gdy jednak przyjrzeć się lepiej wynikom tego sondażu to wydaje się, że media wyraźnie sympatyzujące PiS-owi, powinny wyrazić raczej zaniepokojenie wynikiem tego sondażu, niż radość.

Sondaż był bowiem przeprowadzony wśród osób, które oglądały tą debatę. A więc głównie wśród widzów telewizji publicznej, od blisko 8 lat karmionych propagandą rządową. Tymczasem na Mateusza Morawieckiego, jako zwycięzcę debaty, wskazało 26% spośród tych, którzy tą debatę oglądali. 26%, czyli zdecydowanie mniej niż średnia notowana przez PiS w sondażach wyborczych. A więc nawet widz TVP, tak indoktrynowany i wydający się, że stanowi już twardy elektorat PiS-u nie był przekonany co do zwycięstwa w tej debacie Mateusza Morawieckiego. Wydawać by się mogło, że zwycięzca debaty powinien mieć większe wskazanie niż wskazanie w sondażu wyborczym, gdyby rzeczywiście tą debatę wygrał. A tymczasem miał znacznie mniejsze. Według ostatnich sondaży Prawo i Sprawiedliwość ma 35-37% poparcia, czyli blisko 10% więcej niż otrzymał Morawiecki jako “zwycięzca debaty”!

Źródło: wPolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY