„Nie interesuje nas budowa superpaństwa europejskiego!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Krzysztof Bosak na Twitterze skomentował nowe pomysły na ograniczenie, a w zasadzie odebranie, suwerenności państwom członkowskim Unii Europejskiej.

Krzysztof Bosak: Suwerenność Polski kolejny raz jest zagrożona przez zakusy eurokratów! Już w Traktacie Lizbońskim wyeliminowano zasadę jednomyślności państw członkowskich w wielu dziedzinach. Alarmowaliśmy, że doprowadzi to do supremacji instytucji unijnych ponad państwa członkowskie. Dokładnie to się dzieje, a teraz jest propozycja, żeby pójść w tym kierunku dużo dalej! Wyłączne kompetencje UE mają być przekazane w takich dziedzinach jak ochrona środowiska i różnorodność biologiczna, a także przeciwdziałanie zmianom klimatu. Każdy, kto obserwuje implementację pakietu Fit for 55, wie że przeciwdziałanie zmianom klimatu dotyczy właściwie wszystkich dziedzin gospodarki! Dla Konfederacji podejście do tych kwestii jest zupełnie oczywiste. Absolutnie się na te sprawy nie zgadzamy i nigdy nie zgodzimy. Uważamy, że dotychczasowe uszczuplenie kompetencji państwa polskiego, ograniczenie polskiej suwerenności, idzie już zdecydowanie zbyt daleko, jak na cel, który Polacy zaakceptowali w referendum akcesyjnym do Unii Europejskiej!

Krzysztof Bosak podczas konferencji prasowej pod siedzibą UE w Polsce, wyraził jasno jakie jest stanowisko Konfederacji w związku z tymi nowymi zakusami Unii Europejskiej.
– My się absolutnie na te sprawy nie zgadzamy i nigdy nie zgodzimy. Uważamy, że dotychczasowe uszczuplanie kompetencji państwa polskiego, ograniczenie polskiej suwerenności idzie zdecydowanie już zbyt daleko. Nie interesuje nas budowa superpaństwa europejskiego! Nie interesuje nas wzmacnianie centralistycznych, biurokratycznych instytucji w Brukseli. Nie interesuje nas ingerowanie przez instytucje brukselskie czy luksemburskie, jak Trybunał Sprawiedliwości, we wszystkie sprawy w Polsce. Nie interesuje nas paraliżowanie przez Unię Europejską ochrony granic. Nie interesuje nas narzucanie nielegalnych imigrantów w Polsce. Jesteśmy jedyną formacją mentalnie zdolną do tego, żeby odrzucić unijne regulacje.

Zdjęcie: Materiały prasowe Konfederacji

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY