„Sprawdź czy nie zaszczepiłeś się wadliwą szczepionką”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ta akcja powinna być prowadzona przez wszystkie instytucje związane z ochroną zdrowia. Tymczasem robi ją... partia polityczna.

Jak ujawniła Najwyższa Izba Kontroli co najmniej 117 tys. szczepionek miało wadę klasy II. Oznacza to, że te szczepionki mogły wywoływać choroby. Ale również były partie z wadami klasy I, czyli zagrażającymi życiu lub zdrowiu. Według raportu NIK wszystkie te szczepionki trafiły do obrotu. Czyli wszystkie te szczepionki przyjęli pacjenci. Główny Inspektorat Farmaceutyczny, wg GIF wiedział rok wcześniej o istnieniu wadliwej partii szczepionek. Jednak nie zgłosił tego. Dlatego szczepionki nie zostały wycofane i seria wadliwych szczepionek została podana pacjentom.

Pomimo skali tego zjawiska media głównego nurtu oraz politycy tzw. opozycji nie podejmują tego tematu. Jedynie Konfederacja nie tylko zainteresowała się tematem, ale podjęła konkretne działania. Chce pomóc w sprawdzeniu jaką serię szczepionki przyjęli pacjenci. I czy przypadkiem nie były to serie wadliwych szczepionek.

Na stronie Konfederacja.pl pojawiła prosta Instrukcja jak to można sprawdzić:

Według raportu Najwyższej Izby Kontroli przez zaniechania rządzących i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego kilkaset tysięcy dawek szczepionek przeciwko COVID-19, które powinny zostać wycofane z użycia jako zagrażających zdrowiu lub życiu, zostało podanych pacjentom. Być może Tobie lub Twoim bliskim. Wadliwe serie szczepionek:
• Moderna Spikevax: seria nr 000190A
• Johnson&Johnson Jenssen: seria nr XD955

Sprawdź, czy dostałeś dawki serii szczepionek, które mogą zagrażać Twojemu zdrowiu i życiu. Jak to zrobić?
Sprawdź dokumenty, które otrzymałeś w punkcie szczepień. Jeżeli nie możesz ich odnaleźć lub ich nie otrzymałeś, zaloguj się profilem zaufanym do swojej historii szczepień na Internetowym Koncie Pacjenta: https://pacjent.gov.pl/ikp/profilaktyka/szczepienia/historia-szczepien
Tam znajdziesz informację o serii dawek szczepionek, które Tobie podano.

Zdjęcie ilustracyjne screenshot YouTube
Źródło: Konfederacja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY