„Zero socjalu dla Ukraińców!” Tłum bije brawo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Krzysztof Bosak podczas spotkania Bosak i Mentzen NA ŻYWO we Wrocławiu przedstawił nową Piątkę Konfederacji. Szczególny nacisk w swoim przemówieniu położył na ostatni punk piątki Konfederacji: Zero socjalu dla Ukraińców.

Krzysztof Bosak:
– Piąty punkt, który dodajemy, który wydaje się, że powinien być oczywisty: ZERO specjalnego socjalu dla wszystkich z paszportami ukraińskimi.
Muszę to krótko rozwinąć, bo będą nas portretować jako wyjątkowo nietolerancyjnych, więc wyjaśnijmy pewne sprawy. Nie jesteśmy też za rozdymaniem socjalu dla Polaków.
I to nie oznacza, że jesteśmy ludźmi bez serca, albo że nie widzimy, że niektórzy są samodzielnie niezdolni do życia i potrzebują pomocy – nie! Jesteśmy przeciwni takiej filozofii, w której z całego społeczeństwa robi się pacjentów w szpitalu! Nie każdy obywatel potrzebuje pomocy, potrzebują bardzo nieliczni! Tak jest z Polakami.

Natomiast jeżeli chodzi o Ukraińców, to powiedzmy to: słuchajcie, zostały ustanowione specjalne ustawy, specjalne ustawy, które rozciągają wszystkie narzędzia polityki społecznej dostępnej dla Polaków nie tylko na uchodźców, ale na wszystkich z obcym paszportem – jednego konkretnego państwa, państwa ukraińskiego. To jest chore! To jest nienormalne. Tylko my głosowaliśmy przeciwko temu.
Te przepisy trzeba uchylić! Ta sprawa była objęta zmową poprawności politycznej. Kiedy rok temu wyszliśmy na konferencję prasową z prostym przekazem: “Pomoc tak, przywileje nie”, dziennikarze ostentacyjnie nie podeszli do konferencji prasowej. Nawet personel techniczny nie podszedł do kamer! Ostentacyjnie nie włączyli światła i przechwalali się tym, jak piętnują Konfederację za rzekomą wielką nietolerancję! Więc zapytam teraz, po roku, czy hasło “pomoc tak, przywileje nie”, jest naprawdę jakieś skrajnie nietolerancyjne? Czy może jest wyrazem normalności, który w tej chwili powtarzają wszystkie partie?

Mało kto w Polsce mówi o tym, że ustawy o pomocy Ukraińcom były kilkukrotnie nowelizowane, i nowelizowano je specjalnie po to, żeby przywilejami, które są należne dla obywateli Państwa Polskiego, objąć nie tylko tych, którzy wjechali tu z Ukrainy, ale także tych, którzy z paszportem ukraińskim wjechali z innych państw członkowskich Unii Europejskiej!

Rząd Morawieckiego, przy poparciu Platformy, Lewicy i PSL, i przy milczącej akceptacji posłów Szymona Hołowni, uruchomił licytację, pieniędzmi polskiego podatnika, o to, żeby ściągnąć tutaj jak najwięcej ludzi z obcym paszportem! To jest chore! Jeśli ktoś chce tutaj pracować, powinien mieć taką szansę, ale i tu powinniśmy być ostrożni, co do liczby. Natomiast nie możemy licytować się na pakiety socjalne z Niemcami, którzy są 10 razy bogatsi od nas! To jest chore! To trzeba wypowiedzieć i skończyć. I to zapowiadamy w tej nowej Piątce Konfederacji.

Tutaj mówimy o elementarnej roztropności i racjonalności gospodarczej w gospodarowaniu pieniędzmi Polaków. Tutaj musi być interes Polaków na pierwszym miejscu. Po pierwsze, Polacy w swoim własnym państwie – to nie jest radykalizm, to jest rozsądek, to jest roztropność, to jest umiar, to jest odpowiedzialność za przyszłe pokolenia. I my o to zadbamy!

My jako jedyni o to dbaliśmy w tej kadencji Sejmu! Bo wymagało pewnej odwagi zagłosować przeciwko źle skonstruowanym ustawom, przeciwko ustawom złym, szkodliwym, rozrzutnym – my jako jedyni tą odwagę mieliśmy. I teraz apel do Polaków. Tą naszą odwagę, tą naszą niepoprawność polityczną, to mówienie na rok wcześniej tego, do czego inni dochodzą zbyt późno – to trzeba nagrodzić! Trzeba dać więcej mandatów poselskich Konfederacji, żeby więcej złych ustaw było głosowanych “przeciw”. A tych, którzy głosowali za tym, trzeba ukarać!

Jeszcze raz to powtórzę, żeby się utrwaliło. Skróty są potrzebne, powtórzenia są potrzebne. Proste i niskie podatki, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, mieszkania i domy tańsze o 30% ze względu na zniesienie wszystkich niepotrzebnych regulacji i barier, ochrona gotówki w Konstytucji RP, inne państwa już to zrobiły, i zero socjalu specjalnie dla wszystkich z paszportami ukraińskimi. To są nasze proste postulaty! Tego chcemy i to zrealizujemy.

Zdjęcie: Materiały prasowe Konfederacji

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY