Niebezpieczny pościg za dostawczakiem z nielegalnymi imigrantami!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po pościgu funkcjonariuszy policji za dostawczym Fordem udało się zatrzymać 19. nielegalnych imigrantów z Syrii. To wspólna akcja Straży Granicznej i Policji.

Jak informuje StrazGraniczna.pl 28 września funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic przyjęli od lubskich policjantów dziewiętnastu cudzoziemców. Żaden nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego pobytu w Polsce. Przekazani obcokrajowcy zostali zatrzymani przez policjantów po krótkim, ale niebezpiecznym pościgu w okolicach Lubska. Kierowca ściganego dostawczego forda uciekając wjechał do kompleksu leśnego. Wyskoczył z samochodu i oddalił się w nieznanym kierunku. Pomimo szeroko zakrojonych działań poszukiwawczych kierowcy nie odnaleziono.

Z ustaleń funkcjonariuszy Straży Granicznej wynika, że cudzoziemcy pochodzą z Syrii. Korzystali z tzw. szlaku bałkańskiego, poprzez Serbię i Słowację w jednej grupie dotarli do Polski, z zamiarem przedostania się do Niemiec. Wszyscy posiadali słowackie tytuły pobytowe. Syryjczyków zatrzymano. Usłyszęli prokuratorskie zarzuty usiłowania przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy i dobrowolnie poddali się karze 8. miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Obcokrajowców przed opuszczeniem placówki Straży Granicznej w Tuplicach pouczono o obowiązku niezwłocznego udania się do państwa, w którym mają prawo pobytu oraz o konsekwencjach jego niewykonania.  

Źródło i zdjęcie: Straż Graniczna

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY