UWAGA! Zaszczepili ponad 100 tys. Polaków wadliwymi szczepionkami!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przerażające informacje płyną z kolejnego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W okresie pandemii COVID-19, Polakom podano ponad 137 tys. szczepionek, które mogły wywołać choroby!

Fragment z konferencji prasowej Najwyższej Izby Kontroli. Michał Jędrzejczyk, doradca Prezesa NIK:
– Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęły informacje do Europejskiej Leków, to był kwiecień 2021 roku, o podejrzeniu wystąpienia wady jakościowej klasy II w serii szczepionek przeciw COVID-19, stosowanych już wówczas u polskich pacjentów. Podkreślę, że wada jakościowa klasy II, czyli wada mogąca spowodować chorobę lub niewłaściwe działanie.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny przekazał tą informację do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dopiero po upływie roku od pozyskania tej informacji. Prosząc o podjęcie działań w celu identyfikacji kanałów dystrybucji i powiadomienia odbiorców o zaistniałej sytuacji.
Niestety działania te były bezprzedmiotowe, gdyż cała ilość tej serii, czyli 117 600 dawek szczepionki, została podana pacjentom. Powtórzę raz jeszcze, cała seria szczepionki przeciw COVID-19 Janssen seria nr XD955, to jest 117 tys. 600 dawek szczepionek, z podejrzeniem wystąpienia wady klasy II, to jest mogącej spowodować chorobę lub niewłaściwe działanie, została podana pacjentom.

Cała konferencja prasowa Najwyższej Izby Kontroli, która odbyła się 28 września, o wynikach kontroli Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i Narodowego Programu Szczepień.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY