Nowa Piątka Konfederacji! „Jeden punkt chcemy podkreślić”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podczas konferencji prasowej Konfederacji, zorganizowanej we Wrocławiu, lider Konfederacji Krzysztof Bosak przedstawił nową Piątkę Konfederacji.

– Dziś Konfederacja przedstawia swój pakiet pięciu punktów na finał kampanii. Lista nr 5 i nowa Piątka Konfederacji, czyli cztery postulaty już znane i piąty dość oczywisty, ale dodany, który chcemy mocno podkreślać na finale naszej kampanii wyborczej – rozpoczął konferencję prasową Krzysztof Bosak.

Krzysztof Bosak wymienił wszystkie pięć punków Piątki Konfederacji.
– Proste i niskie podatki
– Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców
– Mieszkania i domy tańsze nawet o 30%
– Gotówka chroniona Konstytucją Rzeczypospolitej
Zero socjalu dla Ukraińców

Jak dodał współprzewodniczący Konfederacji:
– To ostatnie hasło chcemy podkreślić. Dlatego, że jeżeli chodzi o stosunki Kijowa i Warszawy to maski po prostu opadły. Tam gdzie był pozór przyjaźni, tam w tej chwili widzimy, że jest twarda gra. Jest wymiana ciosów, agresywna retoryka, zapowiadanie sankcji, ceł, skarżenie się do Światowej Organizacji Handlu. Uderzanie w polskie interesy gospodarcze w Brukseli. Ostrzegaliśmy przed taką sytuacją. Mówiliśmy, że mamy kolizyjne interesy. Że otworzenie polskiego rynku bezwarunkowe na produkty, które są produkowane bez tych norm, które są wymagane od polskiego rolnika, są głęboko niekorzystne dla polskich gospodarzy. Mówiliśmy o tym, że nie ma infrastruktury przesyłowej na wszystkie produkty z Ukrainy. I mówiliśmy od samego początku, że nie ma podstaw, żeby wszystkich w Polsce z paszportem ukraińskim obdarzyć przywilejami, które mają polscy obywatele.

Zdjęcie: Materiały prasowe Konfederacji

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY