Syn Kadyrowa pobił mężczyznę za spalenie Koranu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow opublikował wideo, na którym jego 15-letni syn Adam bije Nikitę Żurawela, który spalił Koran.

Pochwalił syna za taki czyn i stwierdził, że „postąpił słusznie”.

„Nie lubię niedopowiedzeń. Zawsze lepiej postawić na ostatni punkt – zgodny z prawdą i szczery. W sieci wciąż trwa spór w sprawie pobicia przez Adama Kadyrowa spalacza Świętego Koranu Nikity Żurawela, wspólnika ukraińskich służb specjalnych. Czy tak było? Czy nie? Pobił go i postąpił słusznie.

Co więcej, uważam, że ktokolwiek zniszczył jakiekolwiek Pismo Święte, w tym demonstracyjnie je spalił, obrażając w ten sposób dziesiątki milionów obywateli naszego wielkiego kraju, powinien zostać surowo ukarany” – Kadyrow napisał na Telegramie.

W szczególności powiedział, że w kraju obowiązuje „wyjątkowa ustawa chroniąca Pismo Święte, podpisana przez prezydenta Rosji Władimira Władimirowicza Putina.

Ponadto Kadyrow uważa, że Federacja Rosyjska wychowuje społeczeństwo „w ideałach tolerancji i wzajemnej miłości”.

„Wartości religijne obywateli kraju są chronione przez państwo na najwyższym szczeblu. I tego nie można odebrać prowokatorom! Niskie akty ingerencji w sacrum są właściwe tylko ludziom cynicznym, niemoralnym, pozbawionym kręgosłupa i skorumpowanym, którzy chcą wprowadzają zamieszanie w społeczeństwie, które nasze państwo wychowuje w ideałach tolerancji i wzajemnej miłości. Te obrzydliwości nie rozumieją języka, nie chcą budować państwa, rozwijać go. Tacy prowokatorzy i zdrajcy to chory guz na organizmie, który należy wypalić” – dodał Kadyrow.

Podkreślił, że jest dumny z czynu 15-letniego Adama. Według Kadyrowa jego syna zawsze wyróżniała chęć dorastania nie wśród rówieśników, ale wśród starszych. Podobno dzięki temu „kształtuje dorosłe ideały honoru, godności i ochrony swojej religii”.

„Szanuję jego wybór” – podsumował przywódca Czeczenii.

Nagranie można zobaczyć tutaj.

Zdjęcie: zrzut ekranowy z Telegrama

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY