MOŻEMY WSZYSTKO! Niestandardowe hasło wyborcze Konfederacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wielka Konwencja Konfederacji, która wystartowała w sobotnie popołudnie i trwała ponad 2 godziny, zgromadziła kilka tysięcy osób i była, tak jak zapowiadali organizatorzy, rzeczywiście widowiskowa.

W czerwcu tego roku, Konwencja Programowa Konfederacji odbyła się pod hasłem TAK CHCEMY ŻYĆ. Prezentacja programu bardzo dobrze korespondowała właśnie z takim hasłem. Podobnie było i tym razem. Hasło MOŻEMY WSZYSTKO przewijało się zarówno w przemówieniu Krzysztofa Bosaka, jak i Sławomira Mentzena.
Obaj liderzy Konfederacji podkreślali właśnie to co odróżnia Konfederację od reszty sceny politycznej, a więc gotowość do przeprowadzenia zmian. W przeciwieństwie do tej klasy politycznej, które twierdzi “że się nie da”.
Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, że żeby tych zmian dokonać, potrzebujemy nowej elity. Nie tej, które jeździ do Brukseli robić sobie zdjęcia z unijnymi liderami, ale prawdziwej elity, zdolnej do wprowadzenia zmian. I to elitę trzeba tworzyć już teraz.
Sławomir Mentzen mocno krytykował właśnie takie podejście “że się nie da”:
– Da się! Trzeba tylko chcieć – przekonywał ze sceny.

Również przemówienie Klaudii Domagały, która reprezentowała na scenie w katowickim Spodku Kobiety Konfederacji, było przemówieniem, którego zadaniem było natchnąć słuchaczy optymizmem. Nadzieją na to, że nowe pokolenie polityków.

Konwencja zakończyła się prezentacją wszystkich “jedynek” Konfederacji.

Wielka Konwencja Konfederacji – MOŻEMY WSZYSTKO

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY