Talibowie budują wojska pancerne z czołgów… poradzieckich

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Afgańscy talibowie zapowiedzieli renowację 50 czołgów T-62 i T-62M, które przez wiele lat znajdowały się w stanie niesprawnym.

Poinformowało o tym Ministerstwo Obrony Talibów na Twitterze. Poinformowano, że restauracją pojazdów opancerzonych przeprowadziły grupy inżynieryjno-techniczne drugiej brygady pancernej 313. Centralnego Korpusu Armii.

Pokaz naprawionych czołgów odbył się z udziałem urzędników, wśród nich był dowódca Centralnego Korpusu Armii, mułła Amir Khan Haqqani. Pochwalił wysiłki na rzecz odrestaurowania sprzętu i poprosił o sumienność i zwrócenie większej uwagi na konserwację i pielęgnację wozów bojowych.

Oprócz odrestaurowanych czołgów na opublikowanych zdjęciach widać BMP-1, BMP-2 i M113, których stanu technicznego nie podano. Warto zauważyć, że w Afganistanie znajduje się stosunkowo duża liczba gotowych do walki pojazdów opancerzonych produkcji radzieckiej.

Nie wiadomo, czy nowym władzom afgańskim udało się samodzielnie odnowić czołgi. Nie należy wykluczać możliwości pomocy ze strony krajów trzecich, w tym Pakistanu, Chin i Rosji.

Zdjęcia: Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY