Bosak: Kijów wytarł politykami PiS podłogę!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Konfederacji, pod siedzibą Ministerstwa Spraw Zagranicznych, padły ze strony współprzewodniczącego Konfederacji, Krzysztofa Bosaka, ostre słowa pod adresem rządu i prowadzonej przez ten rząd polityki w stosunku do Ukrainy. Konfederacja również przedstawiła swoje żądania względem prowadzenia tej polityki.

Krzysztof Bosak stwierdzi, że to co wydarzyło się wczoraj, kiedy to prezydent Zełeński na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ wyszedł podczas przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy, to obraz “bankructwa polityki zagranicznej na kierunku ukraińskim“. Dodał też, że:

Ukraina zamiast współdziałać gospodarczo z Polską decyduje się na wojnę handlową na polskim kierunku. Zapowiada cła odwetowe, nie znosi ceł.

– To jest całkowita porażka polskiej polityki na kierunku ukraińskim – komentował dalej Krzysztof Bosak. – Widać, że Ukraina jest partnerem, który nie tylko nie chciał przyjaźni z Polską, ale który zwyczajnie wykorzystał rząd PiS-u, wykorzystał prezydenta, który najwyraźniej wierzył w jakąś osobistą przyjaźń z prezydentem Zełeńskim. Kijów wziął co chciał i wytarł wczoraj politykami PiS-u podłogę.
Taka jest brutalna prawda. Zostali oni upokorzeni. Wraz z nimi, jako reprezentantami polskiego państwa, zostało upokorzone całe polskie państwo.

W związku z tą sytuacją Konfederacja wyartykułowała swoje oczekiwania. Partia domaga się:
Zaakceptowania przez Ukrainę przedłużenia i rozszerzenia przez Polskę embarga na ukraińskie produkty rolne.
Wycofania skargi do Światowej Organizacji Handlu przez państwo ukraińskie.
Zaniechania wprowadzenia embarga na produkty z Polski.

– Oczekujemy, żeby Ministerstwo Spraw Zagranicznych, polski rząd, prezydent zaczęli prowadzić politykę zorientowaną na wymuszenie tych roszczeń. Dokładnie w takim sam sposób w jaki teraz wymusza Ukraina na Polsce. A jeżeli to nie nastąpi założenie blokady dla dalszego wsparcia strategicznego przez polskie terytorium – dodał na koniec Bosak.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY