KLĘCZNIK dla prezydenta Dudy na rozmowy z Zełeńskim

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konfederacja zorganizowała konferencję prasową pod Pałacem Prezydenckim, podczas której zaprezentowała klęcznik dla Dudy, który postanowiła przekazać Prezydentowi, aby "prezydentowi Andrzejowi Dudzie było po prostu wygodnie słuchać tego co mu prezydent Zełeński ma do powiedzenia, do przekazania".

Pełnomocnik wyborczy konfederacji, Witold Tumanowicz, podkreślił, że prezydent Duda, udając się na Zgromadzenie Ogólne ONZ, gdzie spotka się z Zełeńskim, w ogóle nie mówi o tym jakie sprawy dla Polski chce tam załatwić. Mówi natomiast dużo o sprawach ukraińskich:
– Prezydent Duda mówi o tym, że głównym tematem będzie bezpieczeństwo Ukrainy, przyjęcie Ukrainy do NATO. Natomiast jest niewiele mowy o polskim interesie narodowym. O tym co Polska będzie miała z tej sesji. I z jakimi sprawami polskimi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jedzie na to Zgromadzenie.

Taka postawa nie podoba się Konfederacji.
– Skoro prezydent Andrzej Duda ma zamiar występować tam w interesie Ukrainy to może to spotkanie z prezydentem Zełeńskim będzie odbiorem rozkazów, które mu przekaże prezydent Zełeński. Dlatego przekazujemy prezydentowi Dudzie, zaraz po konferencji zaniesiemy ten klęcznik do biura podawczego kancelarii Prezydenta, żeby prezydentowi Andrzejowi Dudzie było po prostu wygodnie słuchać tego co mu prezydent Zełeński ma do powiedzenia, do przekazania.

Tumanowicz stwierdził, że Ukraina w przeciwieństwie do Polski, potrafi zadbać o swoje interesy na arenie międzynarodowej, czego przykładem jest walka z embargiem na ukraińskie zboże.
– I Polska też powinna dbać o swoje własne interesy narodowe – dodał na koniec Tumanowicz.

Zdjęcie: Screenshot YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY