Chcą powołać komisję śledczą i wezwać przed nią Jarosława Kaczyńskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konfederacja nie odpuszcza w temacie afery wizowej. Podczas dzisiejszej Konferencji prasowej, współprzewodniczący Konfederacji, Krzysztof Bosak poinformował, że w przyszłym Sejmie Konfederacja będzie dążyła do powołania komisji śledczej w celu wyjaśnienia tej afery.

– Po wyborach, kiedy PiS straci większość, będzie możliwość wyjaśnić to wszystko. I instrument komisji śledczej jest tutaj jak najbardziej właściwy. Bowiem po komisję śledczą sięga się niekoniecznie wtedy, kiedy doszło do oczywistego przestępstwa. Wtedy instytucją właściwą jest prokuratura.
Po komisję śledczą sięga się wtedy, kiedy mamy coś co nie jest w oczywisty sposób przestępstwem, ale widać, że państwo nie działa prawidłowo. I trzeba wyjaśnić dlaczego państwo nie działa prawidłowo. To jest dokładnie ta sytuacja – powiedział Krzysztof Bosak.

Konfederacja chce wezwać przed komisję śledczą takie osoby jak: “premier Morawiecki, minister Kamiński, minister Maląg i minister Rau oraz wcześniejszy minister spraw zagranicznych.”

Dodatkowo Konfederacja chce aby przed taką komisją stawił się zdymisjonowany minister Wawrzyk i również wcześniej zdymisjonowany wiceminister Chorąży.

Ale na tym nie koniec, bo jak zapowiada lider Konfederacji ugrupowanie będzie chciało również wezwać Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński, według Konfederacji, “jest mózgiem całej ekipy” i taka polityka w kwestii imigrantów i masowego ich przyjmowania “nie odbywała się bez jego wiedzy i zgody”.

Jakub Kalus, członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz “jedynka” Konfederacji w Gliwicach, zwrócił uwagę na ogromną hipokryzję w tym temacie ze strony partii rządzącej:
– Z jednej strony Jarosław Kaczyński wprowadza w życie referendum w sprawie imigrantów, a jednocześnie tworzy mechanizmy dzięki którym w zeszłym roku zostało wydanych 365 tysięcy zezwoleń na pracę dla imigrantów. Przy czym aż 136 tysięcy tych zezwoleń trafiło do państw muzułmańskich.

Zdjęcie: Materiały prasowe Konfederacji

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY