Konfederacja chce Trybunału Stanu dla Morawieckiego i Sasina

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Najwyższa Izba Kontroli zaprezentowała trzy raporty w temacie pandemii COVID-19 i podejmowanych przez rząd działań w tym okresie. Zwrócono uwagę na niegospodarność ze strony rządu, wydawanie środków publicznych bez żadnej kontroli i uzasadnienia. Koronnymi przykładami niegospodarności były szpitale tymczasowe, które kosztowały dziesiątki milionów złotych, a okazały się kompletnie niepotrzebne. Bowiem miejsc w zwykłych szpitalach nie zabrakłoby w czasie trwania całej pandemii.

Tymczasem okazało się, że Polska powołała do życia więcej szpitali tymczasowych niż powołano ich w pozostałych krajach Unii Europejskiej razem wziętych.

Kolejny przykład niegospodarności, działania wręcz na szkodę był przykład zakupu respiratorów, które nie spełniały żadnych norm, a były droższe niż te, które oferowały polskie przedsiębiorstwa.

Kontrolą objęto również wydatki związane z świadczeniami szpitalnymi dla pacjentów z COVID-19. Tutaj również dopatrzono się niegospodarności, ale już nie na kwotę milionów złotych, ale liczoną w miliardy złotych.

Po ogłoszeniu wyników kontroli przez NIK Konfederacja, na specjalnie zwołanej pod Sejmem konferencji prasowej, zapowiedziała, że w przyszłym Sejmie przygotuje wniosek o Trybunał Stanu dla premiera Mateusza Morawieckiego oraz Jacka Sasina, jako tych, którzy są najbardziej odpowiedzialni za tą niegospodarność liczoną w miliardach złotych.

Współprzewodniczący Konfederacji Krzysztof Bosak, w kontekście wyników raportu NIK, w bardzo mocnych słowach skomentował działania przedstawicieli rządu w czasie pandemii:
Tych drani trzeba ukarać! Te nadużycia trzeba rozliczyć.

Zdjęcie: Materiały prasowe Konfederacji

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY