Bosak: Zbieramy wojsko do wygrania wojny o przyszłość polskiej prawicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do Konfederacji z klubu PiS przeszła poseł Anna Siarkowska. Krzysztof Bosak wyjaśnił jaki cel związany jest z tym politycznym transferem.

Jeśli chcemy zdobyć dla Konfederacji kolejne miliony wyborców to musimy wysyłać sygnały, które są dla nich zrozumiałe i wiarygodne. Takim sygnałem do niepodległościowych i konserwatywnych wyborców PiS jest przejście do nas poseł Anny Siarkowskiej – pisze na Twitterze Krzysztof Bosak.

Sens tego transferu polega właśnie na tym, że odbywa się późno (dzięki temu może wpłynąć na dynamikę kampanii i ruch wyborców) oraz że jest to postać wiarygodna i popularna w tamtym obozie, a nie w naszym (choć mająca korzenie w naszym środowisku i liczne z nim powiązania). Tak działa polityka demokratyczna – wyjaśnia dalej lider Konfederacji.

My tu nie tworzymy klubu dobrego samopoczucia tylko zbieramy wojsko do wygrania wojny o przyszłość polskiej prawicy. Anna Siarkowska pokazała charakter w wielu sprawach i była gotowa zapłacić za to cenę wypadnięcia z Sejmu. Nie przyszła nas o nic prosić. To my złożyliśmy jej propozycję, bo wiemy, że jest sprawna, wiarygodna w istotnych dla nas kręgach wyborców oraz ma potrzebne kontakty i kompetencje, wynikające z ośmiu lat pracy w komisjach obrony, spraw wewnętrznych i delegacji przy NATO. Zgodziła się rywalizować na naszych listach. Jeśli nie przyciągnie wielu tysięcy głosów to nie wejdzie do Sejmu i będzie z nami pracować jako szeregowy działacz Ruchu Narodowego. Jeśli przyciągnie te głosy to ma szansę wywalczyć drugi mandat na liście. Ale musi okazać się silniejsza niż wszyscy inni kandydaci. To twardy i sprawiedliwy układ. Wyniki pokażą kto jakie ma poparcie.

Źródło: Twitter
Zdjęcie: Materiały prasowe Konfederacji

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY