Siarkowska: Projekt Zjednoczonej Prawicy absolutnie się już wypalił

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do sejmowego koła Konfederacji dołączyła poseł Anna Siarkowska, która tym samym opuściła klub parlamentarny Zjednoczonej Prawicy.

Dzisiaj koło Konfederacji powiększyło się o kolejnego posła. Do Konfederacji dołączyła poseł Anna Siarkowska, która tym samym opuściła klub parlamentarny Zjednoczonej Prawicy oraz szeregi partii Suwerenna Polska.

Jak się okazuje to nie Anna Siarkowska zgłosiła się do Konfederacji z propozycją przejścia. Przejście do Konfederacji oraz start do Sejmu z list Konfederacji zaproponował Annie Siarkowskiej Prezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak. Rada Liderów Konfederacji jednogłośnie zaakceptowała decyzję o starcie Anny Siarkowskiej z list Konfederacji. Poseł Anna Siarkowska wystartuje z okręgu siedlecko-ostrołęckiego z drugiego miejsca na liście.

Anna Siarkowska, podczas konferencji prasowej w Sejmie, wyjaśniła również dlaczego zdecydowała się ostatecznie pożegnać ze Zjednoczoną Prawicą, a w szczególności z Suwerenną Polską:
– Wchodząc do Suwerennej Polski liczyłam na samodzielny start Suwerennej Polski bądź też start w ramach pewnej koalicji antypisowskiej, koalicji, która nie ma nic wspólnego z PiSem pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego. Bardzo liczyłam na tą samodzielność i o tej samodzielności również rozmawialiśmy. W ramach Suwerennej Polski bardzo mocno krytykowaliśmy politykę, która jest prowadzona przez pana premiera Morawieckiego. Politykę uległości względem Brukseli. Na tę chwilę Suwerenna Polska wybrała jednak dalsze wspieranie projektu Zjednoczonej Prawicy. Uważam, że ten projekt absolutnie się już wypalił. Nie ma to sensu.

Zdjęcie: YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY