Wolność dla Mariki. 3 lata więzienia za próbę wyrwania “tęczowej” torby

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Za próbę wyrwania “tęczowej” torby Marika, niegdyś związana z Młodzieżą Wszechpolską, otrzymała wyrok 3. lat więzienia. Rok spędziła już za kratkami. Instytut Ordo Iuris podjął skuteczne działania na rzecz jej uwolnienia. Walczy również o jej ułaskawienie.

Wolność dla Mariki. Podpisz petycję do Prezydenta

Jak czytamy na stronie Instytutu wyrok jaki otrzymała Marika jest nieadekwatny do popełnionego czynu, wyjątkowo surowy i niesprawiedliwy. Wyrok wskazuje wyraźnie na polityczne motywacje sądu.
W sierpniu 2020 r. w Poznaniu odbywał się tzw. marsz równości. Marika, wraz z trzema innymi osobami, w geście sprzeciwu wobec promowania skrajnie lewicowych ideologii, usiłowała wyszarpać kobiecie torbę w barwach ruchu LGBT. W następstwie została oskarżona o rzekomy rozbój i próbę kradzieży przedmiotu o wartości 15 zł i skazana na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności.
Dziewczyna od roku przebywa w więzieniu. Sąd za jedną z okoliczności obciążających Marikę uznał jej działalność w Młodzieży Wszechpolskiej. Po osadzeniu w zakładzie karnym, dziewczyna została umieszczona w jednej celi z kobietą, która obnosiła się z odmiennymi skłonnościami seksualnymi oraz przebierała za mężczyznę.

Instytut Ordo Iuris podjął działania i złożył w tej sprawie wnioski dowodowe do sądu i skierował wniosek o przerwę w odbywaniu kary oraz wniosek o ułaskawienie do Prokuratora Generalnego. Ordo Iuris domaga się anulowania reszty kary oraz zniesienie zakazu zbliżania się przez Marikę do pokrzywdzonej. Umożliwiłoby to zatarcie skazania.

Instytut przygotował także petycję do Prezydenta RP z apelem o ułaskawienie dziewczyny.

W petycji do Prezydenta zwrócono przede wszystkim uwagę na wyjątkową surowość wyroku, który niszczy życie młodej kobiecie, a także na nierówność w traktowaniu różnych grup społecznych przez sądy, przywołując przykład ataku na furgonetkę pro-life podczas której doszło do zniszczenia mienia i pobicia kierowcy. Sprawcy otrzymali karę prac społecznych oraz karę pieniężną.

W pomoc w uwolnieniu i ułaskawieniu Mariki zaangażowała się Młodzież Wszechpolska oraz Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, które pomagają Instytutowi Ordo Iuris w nagłośnieniu sprawy. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości apeluje do wszystkich swoich sympatyków o podpisanie petycji do Prezydenta o ułaskawienie Mariki. Petycję można podpisać na stronie wolnoscdlamariki.pl.

Źródło: Ordo Iuris

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY