Najlepszy wynik Konfederacji w historii. Tak media komentują nowy sondaż

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Najnowszy sondaż przygotowany dla Radia Zet przez IBRIS wskazuje, że Konfederacja systematycznie pnie się w górę. Komentatorzy polityczni nie mają już żadnych wątpliwości, że Konfederacja to trzecia siła w polskiej polityce. Niektórzy nawet komentują, że jest to prawdziwa “trzecia droga” w przeciwieństwie do koalicji PSL z Polska 2050, która pod taką właśnie nazwą chce iść do wyborów.

Media zauważyły również, że w sondażu przygotowanym dla Radia Zet Konfederacja osiągnęła najlepszy wynik w swojej historii. 16% ankietowanych chce w najbliższych wyborach parlamentarnych oddać głos na Konfederację.

Tak dobry wynik przekłada się również na to, że Konfederacja może mieć w Sejmie blisko 70. posłów. A przypomnijmy, że obecnie sejmowe koło Konfederacji liczy 9. posłów.

Również średnia sondażowa za czerwiec potwierdza, że Konfederacja może wprowadzić do Sejmu nie kilku, nie kilkunastu, ale kilkudziesięciu posłów. Jak widać z zestawienia przygotowanego przez Marcina Palade, przy takim poparciu Konfederacja może liczyć na 60 miejsc w ławach poselskich.

Zdjęcie: Materiały prasowe Konfederacji

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY