Żadnych pieniędzy od rządu – deklaruje Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

300 tysięcy długu to "spadek" po byłym już prezesie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robercie Bąkiewiczu. Nowy Prezes Bartosz Malewski deklaruje jasno: Żadnych pieniędzy od rządu

Bartosz Malewski funkcję Prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości objął 19 lutego tego roku. Tego dnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków SMN odwołało z funkcji Prezesa SMN Roberta Bąkiewicza, jednocześnie powierzając funkcję Prezesa Bartoszowi Malewskiemu. Również kolejne Walne Zgromadzenie w dniu 4 czerwca podtrzymało tą decyzję.

Z takim obrotem sprawy nie może się pogodzić jednak Robert Bąkiewicz. I o to między innymi, w rozmowie z Bartoszem Malewskim, pytał Dominik Cwikła z Najwyższego Czasu. W odpowiedzi Bartosz Malewski stwierdził, że Bąkiewicz już z pewnością nie odzyska władzy w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości:
– Nie zakwestionował tej decyzji sądu w żaden sposób, a decyzja jest prawomocna. Jedyne co Robert Bąkiewicz próbuje obecnie kwestionować, to postanowienie o przywróceniu 6 członków Zarządu, których udało mu się w „magiczny” sposób z tego Zarządu usunąć w KRS. W „magiczny”, bo wówczas, tj. 22 lutego, Robert Bąkiewicz, nie będąc od 4 dni Prezesem Stowarzyszenia ani nawet członkiem Zarządu, zwołał Zarząd i razem z trzema członkami Zarządu rzekomo podjął uchwałę o usunięciu sześciu członków Zarządu. To sytuacja absurdalna, niezgodna z jakimikolwiek prawdami matematycznymi i demokratycznymi, gdzie mniejszość 3 członków Zarządu dokonuje usunięcia większości 6 pozostałych członków.

Ostatecznie ten wpis, o którym wspomina Prezes SMN, został zaskarżony i sąd przywrócił wykreślonych członków do KRS. Malewski dodał również, że Bąkiewicz jednak nadal próbuje to podważać, złożył apelację w tej sprawie, ale Malewski uważa, taka apelacja nie ma racji bytu i sąd tej apelacji może w ogóle nie rozpatrzyć.

Bartosz Malewski został zapytany również o Media Narodowe, które obok manifestacji Marsz Niepodległości kojarzą się właśnie ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Dziennikarz Najwyższego Czasu zwrócił uwagę, że spółka Telewizja Media Narodowe Roberta Bąkiewicza i Piotra Barełkowskiego wykorzystuje nazwę i logo Mediów Narodowych.

– Dla mnie w sposób oczywisty wyprowadzono nazwę i szyld ze stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Spółka ta w sposób nieuzasadniony posługuje się naszymi logotypami i naszą nazwą – stwierdził Bartosz Malewski.

Nie zabrakło pytania o finanse stowarzyszenia. Prezes SMN wyjaśnił:
– Nasi poprzednicy pozostawili stowarzyszenie Marsz Niepodległości ze sporym zadłużeniem, co jest niebywałe, biorąc pod uwagę, jak wielkie granty otrzymywali od władzy. Obecnie stowarzyszenie ma około 200-300 tys. zł zadłużenia. Nie jest to jeden dług, lecz wielu wierzycieli.

Malewski liczy że dzięki wsparciu m.in. darczyńców uda się wyjść stowarzyszeniu z tej trudnej sytuacji, organizacja manifestacji też nie jest w żaden sposób zagrożona. Jednocześnie Bartosz Malewski zadeklarował, że na pewno nie weźmie pieniędzy od rządu, “absolutnie żadnych”.


Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY