Ks. Isakowicz-Zaleski odpowiada Prezydentowi: To jest prostackie!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mocne spięcie ks. Isakowicza-Zalewskiego z Prezydentem Andrzejem Dudą. W tle niezałatwiona sprawa pochówku ofiar rzezi wołyńskiej.

Jacek Nizinkiewicz z dziennika Rzeczpospolita w rozmowie z ks. Isakowiczem-Zaleskim zacytował słowa prezydenta Andrzeja Dudy które ten skierował pod adresem ks. Isakowicza-Zaleskiego:
– “Ja bym mimo wszystko wolał, żeby ksiądz Isakowicz-Zaleski zajmował się tym czym powinien zajmować się ksiądz. Wolałbym, żeby nie zajmował się polityką tylko tym czym powinien zajmować się ksiądz.”

Ks. Isakowicz-Zaleski skomentował te słowa następująco:
– Zajmuję się tym czym powinien się zajmować ksiądz, czyli pochówkiem ofiar. Dlatego. że jednym z uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego jest “pogrzebać zmarłych”. Do tej pory tego nie zrobiły władze państwowe. Gdyby pan Prezydent Polski zajmował się właśnie tym czym powinien się zajmować prezydent, a nie ustawicznym lobbowaniem na rzecz obcego państwa, to nie musiałbym się wypowiadać na temat pochówku ofiar. (…)

Redaktor Nizinkiewicz przypomniał jeszcze inne słowa, które padły z ust Prezydenta w tym samym wywiadzie dla Radia Zet:
– Prezydent powiedział również: “Nie prowadzimy polityki biegania z widłami. Tylko politykę spokojnego szukania porozumienia w sprawach trudnych historycznie, które liczą sobie wiele dziesięcioleci, są bardzo skomplikowane, niezwykle bolesne dla istotnej grupy naszych rodaków.” To mówienie o bieganiu z widłami było chyba mało eleganckie, biorąc pod uwagę fakt tego co się wydarzyło w Wołyniu.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski skomentował:
– To jest bardzo charakterystyczne dla pana Andrzej Dudy. (…) Określenie bieganie z widłami jest prostackie.
I dodał:
– Widzę tutaj jeszcze jeden element – podejście do środowisk wiejskich ze strony tych co mieszkają w wielkich miastach. Panu prezydentowi chłopi polscy, a 95% ofiar ludobójstwa to byli chłopi, jak moi dziadkowie, no to są właśnie od wideł. Wielka elita jest od wielkich spraw, a chłopi są od wideł.

Według ks. Isakowicza-Zaleskiego to przekaz od władzy dla rodzin ofiar ludobójstwa, że “wy jesteście z widłami”. Dodał również:
– To pan prezydent mnie zawiódł, nie ja jego.

Zdjęcie: screen YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY