Tak chcemy żyć – Wielka Konwencja Konfederacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tak chcemy żyć - pod tym hasłem odbyła się Wielka Konwencja Konfederacji. Było kolorowo, głośno i bardzo... merytorycznie.

Kampania, z którą na wiosnę ruszyła Konfederacja, ma od początku twarze dwóch współprzewodniczących tej partii – Krzysztofa Bosaka i Sławomira Mentzena. I to właśnie twarze obu liderów Konfederacji pojawiły się również na plakatach zapowiadających i promujących Wielką Konwencję Konfederacji, a podczas samej Konwencji obaj liderzy wygłosili najważniejsze i najdłuższe przemówienia.

Krzysztof Bosak w swoim przemówieni m.in. przypomniał o trzech filarach naszej cywilizacji, czyli cywilizacji łacińskiej: filozofii greckiej, prawie rzymskim i chrześcijaństwie. Te trzy filary są dzisiaj niszczone w całej Europie, ale również w Polsce.

Przemówienie Krzysztofa Bosaka

Sławomir Mentzen przedstawił podjął temat w którym czuje się najlepiej i na którym się zna z racji swojej pracy zawodowej. Było więc o podatkach, o tym jak na przestrzeni kolejnych lat rosły one w niewiarygodnym tempie, a rząd PiS nie tylko nie zatrzymał tej fali wzrostu przepisów podatkowych, ale stał się niechlubnym liderem. Sławomir Mentzen zaprezentował jak Konfederacja zamierza zrealizować swój postulat “niskie i proste podatki”. Gotowe projekty ustaw to kilkadziesiąt stron, a nie kilkaset, jak to ma miejsce obecnie.

Swoje przemówienie Mentzen zakończył dobrze znanym już sympatykom Konfederacji stwierdzeniem:
– Nie idziemy do wyborów po to, żeby usiąść z nimi do stolika, tylko, żeby im ten stolik przewrócić. I my im ten stolik przewrócimy. Wtedy każdego pracującego Polaka będzie stać na dom, grill, trawę, dwa samochody i wakacje. I tak chcemy żyć!

Przemówienie Sławomira Mentzena

Konwencję na żywo w hali Expo w Warszawie oglądało ponad 2 tysiące osób. W Internecie tylko na kanale YT Konfederacji śledziło 11 tysięcy. Wszyscy, którzy przybyli na Konwencję otrzymali torbę z gadżetami i z programem wyborczym Konfederacji, który liczy sobie 116 stron. Cały program jest dostępny również w Internecie: Program wyborczy Konfederacji.

Transmisja Wielkiej Konwencji Konfederacji – całość

Zdjęcie: Materiały prasowe Konfederacji

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY