Unia zniosła część sankcji dla Rosji. Kto na tym stracił? Polska!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nawozy z Rosji zalewają polski rynek. Traci na tym Grupa Azoty. Jej strata w pierwszym kwartale tego roku wyniosła ponad pół miliarda złotych!

“Polski sektor nawozowy jest w tarapatach. Puławskie Azoty stoją, produkcji prawie nie ma” – alarmuje Money.pl. Wszystko przez zniesienie przez Unię Europejską części sankcji nałożonych na Rosję.

Jak podał portal Money.pl w pierwszym kwartale tego roku Grupa Azoty zanotowała stratę netto 555 mln zł! Spadła sprzedaż nawozów. Stoi produkcja w puławskich Azotach, które, jak pisze Money.pl, “są kluczowe dla całej grupy”.

Jednocześnie do Polski bez problemu wjeżdżają nawozy z Rosji, a polscy rolnicy nawet nie wiedzą, że kupują rosyjski produkt. A wszystko przez zniesienie w ubiegłym roku przez Unię Europejską sankcji na dostawy żywności i nawozów z Rosji oraz na transport tych produktów drogą morską. Dzięki temu rosyjskie statki mogą wpływać do portów europejskich i wyładowywać towar jeżeli przewożą produkty farmaceutyczne, medyczne, rolne i spożywcze oraz nawozy.

Źródło: Money.pl
Zdjęcie: YouTube (zrzut ekranowy)

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY