Trzecia Droga, czyli Droga Donikąd. Hołownia i Kosiniak-Kamysz tracą mocno w sondażach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

"Trzecia Droga" znika w oczach. Wspólne ugrupowanie Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni to nawet nie jest już droga donikąd, ale dróżka donikąd.

Dróżka Donikąd – tak chyba powinno nazywać się wspólne ugrupowanie stworzone przez Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza. W zamyśle połączenie Polska2050 i PSL miało z jednej strony być dla Hołowni ucieczką do przodu, zachować resztki własnej politycznej podmiotowości i ratować przed sondażowymi spadkami i ostatecznie pożarciem Hołowni przez Koalicję Obywatelską. Z drugiej strony, dla PSL-u to pozyskanie nowego elektoratu i próba powtórzenia pomysłu sprzed 4 lat, kiedy do PSL poszedł do wyborów wspólnie z Kukizem jako Koalicja Polska. W sumie do Sejmu udało się w 2019 roku wprowadzić 30 posłów.

Czy teraz będzie podobnie? Sondaże wyborcze i trendy pokazują, że może być ciężko powtórzyć ten wynik. Tendencje w sondażach są bowiem dla “Trzeciej Drogi” spadkowe. Co najlepiej obrazuje podsumowanie. przygotowane przez Marcina Paladego, wyników 10 sondaży z tego miesiąca. W tym podsumowaniu Prawo i Sprawiedliwość wśród zdecydowanych wyborców ma 35,5% poparcia (b/z), Koalicja Obywatelska 31% (wzrost aż o 4%), Konfederacja 12,5% (wzrost o 1,5%) i dopiero na czwartym miejscu Trzecia Droga11% (spadek aż o 3,5%).

Najnowszy sondaż przygotowany przez Pollster dla Super Expressu również potwierdza bardzo złą sytuację “Trzeciej Drogi”. Super Express artykuł o wynikach najnowszego sondażu opatrzył wręcz tytułem, który podkreśla właśnie tą złą sytuacji koalicji Hołowni i Kosiniaka-Kamysza – “Dramat Hołowni i Kosiniaka-Kamysza. Gigantyczny spadek”. Wyniki sondażu Pollster dla Super Expressu:
Prawo i Sprawiedliwość – 34,4% (+2,1)
Koalicja Obywatelska – 30,7% (+3)
Konfederacja – 11% (+1,2)
Trzecia Droga – 9,8% (-4,1)
Lewica – 7,8% (-3,7)
Jak widać z tego najnowszego sondażu, w porównaniu do poprzedniego badania, Trzecia Droga straciła ponad 4% poparcia.

Źródło: SE.pl, Twitter/Palade
Zdjęcie: YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY