Prezes “Nigdy więcej” atakował w Moskwie… Zbigniewa Bońka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rafał Pankowski z "Nigdy więcej" wziął udział w zorganizowanej w Moskwie konferencji podczas której zarzucił ksenofobię ówczesnemu prezesowi PZPN Zbigniewowi Bońkowi.

Rafał Pankowski jest jednym z założycieli stowarzyszenia “Nigdy więcej”, a obecnie jest również prezesem tego stowarzyszenia. “Nigdy więcej” w ostatnim czasie zasłynęło z tego, że doniosło na polskiego sędziego Szymona Marciniaka do UEFA. Sprawa okazała się na tyle poważna, że polskiemu sędziemu groziło nawet to, że zostanie odsunięty od prowadzenia finałowego spotkania Ligi Mistrzów, meczu pomiędzy Manchesterem City a Interem Mediolan.

Sam Pankowski, kiedy okazało się, że po jego donosie rozpętała się burza w mediach oraz w mediach społecznościowych, zaprzeczał temu, że doniósł do UEFA i tłumaczył, że jedynie na stronie internetowej stowarzyszenia zamieścił taki komunikat w którym apelował do Marciniaka o “zdystansowanie się od działań skrajnie prawicowych”. Tym działaniem “skrajnie prawicowym” wg “Nigdy więcej” było to, że 29 maja br. Szymon Marciniak wziął w konferencji biznesowej “Everest”, której organizatorem jest jeden w liderów Konfederacji Sławomir Mentzen. Konferencja skierowana do ludzi biznesu, na którą bilet wstępu kosztował od 2 do 5 tys. złotych.

Sędzia Szymon Marciniak na “Evereście” organizowanym przez Sławomira Mentzena

Tymczasem w listopadzie 2021 r. sam Rafał Pankowski, jako przedstawiciel “Nigdy więcej” oraz uczelnii Collegium Civitas, wziął udział w zorganizowanej w Moskwie konferencji “The Third Moscow International Conference “Protecting the Future”, której tematem było zwalczanie ksenofobii, antysemityzmu i rasizmu.
Jak podaje portal wPolityce jednym z organizatorów były władze Moskwy. Wśród otwierających wydarzenie był obecny wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Wierszynin. Sam Pankowski wziął udział w konferencji zdalnie i miał kilkunastominutowe wystąpienie w panelu o ksenofobii.

Jak podaje portal wPolityce w swoim wystąpienie Pankowski wspomniał m.in. o próbach zmuszania polskich piłkarzy do klękania w ramach akcji „Black Lives Matter”. Działacz „Nigdy Więcej” wspomniał przy tym o ówczesnym prezesie PZPN. Mimochodem rzucił, że Boniek ma na swoim koncie… ksenofobiczne wypowiedzi. Nie podał jednak żadnych przykładów. Pankowski stwierdził, że:
– Zbigniew Boniek (…) ma na koncie wiele problematycznych stwierdzeń, które moglibyście nazwać ksenofobicznymi, seksistowskimi i homofobicznymi.

Konferencja w której wziął udział Pankowski odbyła się na 3 miesiące przed kolejnym atakiem Rosji na Ukrainę. Przypomnijmy, że wojna na Ukrainie trwa już od 2014 roku, a atak w roku 2022, nazwany przez agresora “operacją specjalną”, był tylko kolejnym etapem tej wojny. Pankowski wziął więc udział w konferencji w Moskwie, kiedy Rosja już powadziła wojnę z Ukrainą.

Wystąpienie Rafała Pankowskiego podczas konferencji w Moskwie (23.11.2021 r.)

Źródło: wPolityce
Zdjęcie: YouTube/fotomontaż

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY