Trzecia Droga jest już… czwarta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wspólny projekt polityczny Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza notuje kolejne spadki sondażowe. Trzecia Droga spadła już z sondażowego podium i wydaje się, że powrót na trzecie miejsce może być poza zasięgiem Trzeciej Drogi.

Z najnowszego sondażu przygotowanego przez IBRIS dla Polsatu wynika, że na pierwszym miejscu z poparciem 33,5% jest Prawo i Sprawiedliwość, na drugim Platforma Obywatelska z wynikiem 28,3%, a na trzecim Konfederacja – 11,7%. Dopiero czwarta jest Trzecia Droga – 10,6%.

Wydaje się, że po 4 czerwca, czyli po marszu Tuska, ugrupowanie Kosiniaka-Kamysza i Hołowni zaczyna notować sondażowe spadki. Wyborcy nie widzą w tym ugrupowaniu świeżości, a mając do wyboru PO lub Trzecią Drogę wybierają partię, która będzie miała większe szanse po wyborach na odegranie jakiejś roli w polityce, a przede wszystkim na wygranie tych wyborów. A jak widać Platformie już niewiele brakuje do tego, żeby dogonić i wyprzedzić PiS w sondażach.

Również najnowszy sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla Wirtualnej Polski nie pozostawia żadnych wątpliwości, że Trzecia droga jest już czwarta. Na pierwszym miejscu jest PiS [Zjednoczona Prawica] – 34,2%, na drugim Platforma Obywatelska [Koalicja Obywatelska] – 29,7%, na trzecim Konfederacja – 11,5% i dopiero na czwartym Trzecia Droga – 10,2%.


Nie jest też powiedziane, że Trzecia Droga utrzyma do wyborów tą czwartą pozycję ponieważ tuż za nią plasuje się Lewica, która w obu sondażach odnotowała poparcie 9,7%. Jeżeli Trzecia Droga nadal będzie notować tak spektakularne spadki sondażowe – wg sondażu dla Polsatu Trzecia Droga straciła aż 3,6% w porównaniu do poprzedniego badania – to Lewica wkrótce wyprzedzi w sondażach ugrupowanie Kosiniaka-Kamysza i Hołowni.

Źródło: Polsat, Wirtualna Polska
Zdjęcie: Facebook

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY