Patriotyzm gospodarczy – dlaczego jest dzisiaj tak potrzebny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zaprasza na dwuetapowy cykl debat w ramach konferencji „Patriotyzm gospodarczy”. Debaty odbędą się 22 i 29 maja w Centrum Kształcenia Młodzieży “Kuźnia” w Warszawie”.

– W dobie szalejącej globalizacji w wielu narodach wraca respekt dla interesu narodowego i patriotyzmu gospodarczego, co jako Polacy powinniśmy na nowo przemyśleć, patrząc na sytuację społeczno-gospodarczą oczyma zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów – stwierdza Wioleta Kamińska, prezes Stowarzyszenia Patriotyzm i Wolność, które jest organizatorem konferencji „Patriotyzm gospodarczy”.

Sama konferencja jest częścią większego wydarzenia społeczno-kulturalnego jakim jest „Archipelag Polskości”. „Archipelag Polskości jest dorocznym i rozrastającym się wydarzeniem społeczno-kulturalnym. Jego wizja docelowa to zgromadzenie bez mała wszystkich środowisk i organizacji, dla których patriotyzm i wolność są podstawami światopoglądu i działania. Chodzi o połączenie całego archipelagu dążeń historycznych i rekonstrukcyjnych, kulturowych i religijnych, artystycznych i muzycznych, krajoznawczych i etnograficznych, ideowych i wydawniczych, wychowawczych i edukacyjnych czy gospodarczych i samopomocowych”. Dalekosiężny cel, jaki postawili sobie organizatorzy Archipelagu Polskości to „jednoczenie Polaków wokół wspólnych idei i zadań”. (https://archipelagpolskosci.org.pl/)

Wydarzenie wspiera Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Stowarzyszenie oprócz organizacji wielkich patriotycznych demonstracji, takich jak Marsz Niepodległości czy Marsz Powstania Warszawskiego, pragnie również uczestniczyć w kształtowaniu się współczesnej myśli narodowej. Chcemy tworzyć idee odpowiadające na problemy i wyzwania XXI. wieku, a jednocześnie głęboko zakorzenione w tradycji narodowo-katolickiej. Warto przypomnieć, iż od 2021 bezpośrednio po Marszu Niepodległości organizujemy Forum Niepodległości, czyli dwudniowy cykl debat, wykładów, szkoleń i koncertów, po to aby hasła z jakimi maszerujemy 11 listopada, były twórczo rozwijane.

Program konferencji „Patriotyzm gospodarczy”

Patriotyzm gospodarczy – perspektywa przedsiębiorców
Kiedy: 22 maja (poniedziałek), godz. 17:00
Miejsce: Centrum Kształcenia Młodzieży “Kuźnia” przy ul. Stawki 4B lok. U1 w Warszawie
Prowadzący: Robert Pogorzelski – członek zarządu Stowarzyszenia Patriotyzm i Wolność
Uczestnicy:
Piotr Lisiecki – prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz,
Waldemar Nowakowski – prezes Polskiej Izby Handlu,
Artur Zawisza – prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego.

Patriotyzm gospodarczy – perspektywa konsumentów
Kiedy: 29 maja (poniedziałek), godz. 17:00
Miejsce: Centrum Kształcenia Młodzieży “Kuźnia” przy ul. Stawki 4B lok. U1 w Warszawie
Prowadzący: Kamil Rybikowski – wiceprezes Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej
Uczestnicy:
– Wojciech Jasiński
– ekspert Akademii Kadr Europejskich,
Jerzy Kenig – członek Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa,
Mariusz Patey – ekspert Warsaw Institute.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY