Popierają lekarską klauzulę sumienia. “Lekarze są od ratowania zdrowia i życia a nie jego odbierania”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

W Polsce w 2015 r. Trybunał Konstytucyjny potwierdził, że lekarska klauzula sumienia gwarantowana jest przez art. 53 Konstytucji mówiący o wolności sumienia. Lekarz nie tylko ma prawo odmówić aborcji ale nie musi też wskazywać innego, który ją wykona. Atak na klauzulę sumienia jest więc atakiem na prawa lekarzy oraz prawa obywateli gwarantowane przez naszą Konstytucją - podkreślono w petycji "Popieram lekarską klauzulę sumienia", przygotowanej przez Fundację Grupę Proelio.

Zobacz także: Bp Strickland o pornografii: “Kultura pogrąża się w coraz większej ciemności”

Inicjatywa jest pokłosiem niedawnych ataków lewicy na klauzulę sumienia.

Politycy Lewicy i organizacje aborcyjne zaczęły w ostatnim czasie głośno domagać się zlikwidowania lekarskiej klauzuli sumienia wykorzystując do tego tragedię młodej zgwałconej kobiety, której rzekomo miano odmówić aborcji. Już wiadomo, że ta historia nie miała wiele wspólnego z prawdą, ale atak na klauzulę sumienia trwa dalej – wskazano w petycji.

Pod petycją można się podpisać na stronie Fundacji Grupy Proelio.

Autorzy inicjatywy podkreślają, że “brak klauzuli sumienia odebrałby kobietom możliwość wyboru ginekologów szanujących życie dzieci”.

Aborcja, niezależnie od okoliczności, to pozbawienie życia dziecka. Lekarze są od ratowania zdrowia i życia a nie jego odbierania. Żaden lekarz nie może być zmuszany do zabijania dzieci. Klauzula sumienia dla lekarzy potrzebna jest jednak nie tylko samym lekarzom, ale całemu społeczeństwu. O tym w trwającej debacie o klauzuli sumienia praktycznie w ogóle się nie mówi. Stworzyliśmy petycję po to, aby nagłośnić ten aspekt sprawy – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes fundacji.

Brak klauzuli sumienia odebrałby kobietom możliwość wyboru ginekologów szanujących życie dzieci. Tacy ginekolodzy zostaliby wypchnięci z zawodu. Zostałybyśmy skazane na lekarzy uwikłanych w aborcję. Jak miałabym wtedy zaufać lekarzowi przy prowadzeniu ciąży, jeśli bym wiedziała, że podobne dzieci do mojego dziecka zabija, że nie traktuje ich jak pełnoprawnych ludzi? – dodaje.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

proelio.pl, radiomaryja.pl, ekai.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY