Serbia dementuje sprzedaż uzbrojenia. Rosja osamotniona na wojnie

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Dotychczas Kreml szukał sprzętu w różnych krajach. Próbował pozyskać uzbrojenie od Serbii, lecz władze tego kraju ostatecznie odmówiły.
  • Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow, przyznał, że Rosjanie wszędzie szukali sprzętu, lecz kraje sprzyjające im odmawiają.
  • Serbia również jako jeden z niewielu europejskich państw bliskich Kremlowi nie udziela wsparcia Rosji i Ukrainie.
  • Minister obrony Milosz Vuczević, stwierdził, że rządowe spółki nie sprzedają stronom broni, choć prywatne nie są pod kontrolą Belgradu.
  • Zobacz także: Zniszczono białoruski samolot. Szef BYPOL: “W kraju mamy 200 tys. partyzantów”

Jak informuje szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow, Kreml szukał sprzętu w różnych krajach. Próbował pozyskać uzbrojenie od Serbii, lecz władze tego kraju ostatecznie odmówiły.

Jedyny kraj, który wysyła Rosji w miarę poważne uzbrojenie, to Iran. Pojawiały się informację o sprzęcie z Korei Północnej, ale nie mamy żadnego potwierdzenia. Teraz próbują kupić coś w Birmie

– stwierdził szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Czytaj więcej: Stepan Bandera Żołnierzem Wyklętym? Pokaz laserowy wzbudził kontrowersje

Serbia nie wysłała uzbrojenia dla Rosji?

Minister obrony Serbii Milosz Vuczević odniósł się w poniedziałek do plotek na temat wysyłania uzbrojenia Ukrainie. Jeszcze raz zaznaczył, że Belgrad nie wysyła żadnego sprzętu do Rosji, ani do Ukrainy. Jednakże sprawa ta dotyczy wyłącznie sfery rządowej, gdy firmy prywatne działają według własnych reguł.

To, czy prywatne firmy kupują uzbrojenie na innych rynkach i sprzedają je firmom w innych krajach, nie dotyczy serbskich władz, to handel międzynarodowy

– podkreślił minister obrony Serbii Milosz Vuczević.

Serbska firma Kruszik, która według rosyjskich mediów dostarcza na Ukrainę pociski do wyrzutni rakietowych Grad, zdementowała we wtorek te informacje i zapewniła, że jej rakiety nie zostały sprzedane siłom zbrojnym Ukrainy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY