Tunezyjski prezydent wzywa do rozprawienia się z “hordami” subsaharyjskich imigrantów popełniających “przemoc i przestępstwa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Migranci na morzu

Migranci na morzu / Fot. YouTube

Tunezja wprowadzi szereg "pilnych środków", aby rozprawić się z nielegalnymi imigrantami przybywającymi do kraju z Afryki Subsaharyjskiej, ogłosił we wtorek prezydent Kais Saied.

Zobacz także: Jasna deklaracja Chin. Wenbin: “Nie rozważamy dostarczania Rosji broni”

Tunezyjski prezydent, były prawnik konstytucyjny, który objął urząd w październiku 2019 roku, nie powstrzymał się od potępienia nowych przybyszów, których określił jako “hordy nielegalnych migrantów” dokonujących “przemocy, przestępstw i niedopuszczalnych aktów” w całym kraju.

Stwierdził, że fale imigracyjne z Afryki Subsaharyjskiej są próbą “przestępczego przedsięwzięcia wylęgniętego u zarania tego wieku, aby zmienić skład demograficzny Tunezji”.

“Niezadeklarowanym celem kolejnych fal nielegalnej imigracji jest uznanie Tunezji za kraj czysto afrykański, który nie ma żadnych związków z narodami arabskimi i islamskimi” – dodał.

Tunezyjski prezydent wezwał władze “na wszystkich szczeblach, dyplomatycznym, bezpieczeństwa i wojskowym” do pomocy w walce z falą imigracji i do ścisłego stosowania przepisów imigracyjnych wobec cudzoziemców znalezionych w Tunezji.

“Ci, którzy stoją za tym zjawiskiem, handlują ludźmi, twierdząc jednocześnie, że bronią praw człowieka” – dodał Saied.

Jako najbardziej wysunięty na północ kraj Afryki, Tunezja od dawna jest uważana za pośrednika dla migrantów ekonomicznych z kontynentu, którzy próbują przekroczyć Morze Śródziemne, aby dotrzeć do Europy, a jej stolica portowa Tunis często była miejscem, z którego wypływały statki z migrantami przeznaczonymi na włoskie wyspy, takie jak Lampedusa i południowe wybrzeże Włoch.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY