Policjanci wrócili z misji na Ukrainie. Duda udzielił specjalnych odznaczeń

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Duda odznaczył policjantów

Prezydent Andrzej Duda odznaczył polskich policjantów / Fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z funkcjonariuszami polskiego kontyngentu Policji, którzy uczestniczyli w misji humanitarnej na Ukrainie.
  • Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś w Pałacu Prezydenckim z policjantami, którzy byli na misji humanitarnej na Ukrainie.
  • Polskie służby pomagały Ukraińcom przy neutralizowaniu materiałów wybuchowych.
  • Duda wręczył polskim funkcjonariuszom biorącym udział w misji odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi za Dzielność.
  • Zobacz także:

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z funkcjonariuszami polskiego kontyngentu Policji, którzy uczestniczyli w misji humanitarnej na Ukrainie. Przez prawie pięć miesięcy policjanci wspierali ukraińskie służby w neutralizowaniu materiałów wybuchowych, które na terenach zamieszkałych przez cywilów pozostawiły rosyjskie wojska.

Podczas czwartkowej uroczystości powitania w Pałacu Prezydenckim polskiego kontyngentu Policji uczestniczącego w misji humanitarnej na Ukrainie, prezydent Andrzej Duda podkreślał, że funkcjonariusze wykonali niezwykle ważne i niebezpieczne zadanie, pomagając w rozminowywaniu terenów zamieszkałych przez ukraińskich cywilów. Prezydent podziękował im w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej za poświęcenie i odwagę.

To był piękny gest ze strony Rzeczypospolitej Polskiej, wykonany waszymi rękami, waszym bohaterstwem, waszym oddaniem służbie drugiemu człowiekowi. Z całego serca za to dziękuję, bo wierzę głęboko i wiem, że waszej służby tam ludzie nigdy nie zapomną, że zawsze będą ci Ukraińcy, którym pomagaliście, których na co dzień spotykaliście, którzy widzieli waszą służbę i pracę, którzy będą pamiętali, że polscy funkcjonariusze, polscy policjanci, polscy pirotechnicy, saperzy przyjechali tam i w najtrudniejszym czasie, spokojnie i żmudnie przez miesiące wykonywali swoją służbę po to, by umożliwić im normalne życie, po to, by uratować ich i ich dzieci

– zaznaczył prezydent. Andrzej Duda

Czytaj więcej: MON ustawiło barykady na przejściach granicznych z Rosją i Białorusią

Medale dla polskich policjantów

W uroczystości wziął udział także szef MSWiA, Mariusz Kamiński. Podkreślał, że każdy uczestnik tej trudnej misji to ochotnik, który odpowiedział na dramatyczny apel władz w Kijowie. Policjanci działali w miejscach, gdzie do niedawna stacjonowali rosyjscy okupanci.

Wykazaliście niezłomny charakter, niezwykłe męstwo i niezwykły profesjonalizm. Jesteśmy z was naprawdę bardzo dumni. Zapisaliście piękną kartę w historii polskiej policji

– powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Prezydent Andrzej Duda wręczył polskim funkcjonariuszom biorącym udział w misji odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi za Dzielność.

Jak informuje policja, podczas swoich działań kontyngent sprawdził ponad 342 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Ujawniono prawie dwa tys. sztuk niebezpiecznych i wybuchowych materiałów, takich jak m.in. miny i pociski artyleryjskie oraz prawie 700 kg pozostałości bojowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY