KE zdecydowała ws. TikToka. Od marca wchodzi zakaz dla pracowników

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Canva

Komisja Europejska od połowy marca zakaże używanie chińskiej aplikacji do udostępniania krótkich filmów wideo TikTok na telefonach służbowych swoich pracowników z uwagi na cyberbezpieczeństwo.
  • Od połowy marca wejdzie zakaz korzystania przez pracowników Komisji Europejskiej z serwisu TikTok na urządzeniach służbowych.
  • Oficjalnie chodzi o kwestię cyberbezpieczeństwa, jednakże Bruksela odmówiła dalszych wyjaśnień.
  • Rzecznik TikToka jest rozczarowany decyzją Brukseli, dlatego wytłumaczył KE na czym polega gromadzenie danych przez ten serwis.
  • Zobacz także: Trump w East Palestine. Wzywa Bidena do odwiedzenia miejsca katastrofy

Od połowy marca wejdzie zakaz korzystania przez pracowników Komisji Europejskiej z serwisu TikTok na urządzeniach służbowych. Platforma polega na zamieszczaniu krótkich filmików wideo.

KE odmówiła jednak podania dalszych szczegółów na temat tego, czy doszło do jakichś incydentów z udziałem TikToka mających wpływ na jej decyzję. Komisja odmówiła także szczegółowych informacji, zasłaniając się wewnętrznymi kwestiami bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Jasna deklaracja Chin. Wenbin: “Nie rozważamy dostarczania Rosji broni”

Reakcja chińskiego serwisu

Jak informuje agencja Reutera, rzecznik TikToka miał przekazać, że jest rozczarowany decyzją brukselskich władz. Uznał ją za błędną i opartą na fundamentalnych nieporozumieniach. Poinformował on również, że wyjaśnił on KE, jak wykorzystywane są dane blisko 125 mln użytkowników.

Skontaktowaliśmy się z Komisją, aby wyjaśnić sprawę i wyjaśnić, w jaki sposób chronimy dane 125 milionów ludzi w całej UE, którzy co miesiąc odwiedzają TikTok

– poinformował rzecznik TikToka.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY