Katastrofa w East Palestine. Rozbił się samolot z naukowcami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tragiczne następstwa katastrofy w East Palestine

Katastrofa w East Palestine / Fot. Twitter

W środę w pobliżu Little Rock w Arkansas rozbił się samolot z 5 naukowcami z zespołu CTEH. Firma ta miała się zbadać miejsce eksplozji w I. Schumann & Co. w miejscowości Oakwood Village.

Samolot lecący do Columbus rozbił się w środę, zabijając wszystkie pięć osób na pokładzie.

Samolot rozbił się wkrótce po starcie w pobliżu Little Rock w Arkansas

– czytamy w komunikacie władz.

Wszystkie pięć osób w samolocie, w tym pilot, było pracownikami CTEH, firmy konsultingowej, która świadczy usługi reagowania, w tym gromadzenie i zarządzanie danymi środowiskowymi, GIS, bezpieczeństwo, zarządzanie incydentami, higienę przemysłową, toksykologię i konsultacje w zakresie zdrowia ludzkiego dla społeczeństwa. i sektora prywatnego.

Według firmy, grupa udała się do Oakwood Village, aby pomóc w następstwie eksplozji w I. Schumann & Co.

Z ogromnym smutkiem informujemy o stracie naszych kolegów z Little Rock. Prosimy wszystkich, aby pamiętali o rodzinach zaginionych i całym zespole CTEH w swoich myślach i modlitwach

– powiedział Paul Nony, starszy wiceprezes CTEH

19 News dowiedziało się również, że ta sama firma miała ostatnio przedstawicieli we Wschodniej Palestynie, którzy pomagali w oczyszczaniu środowiska po katastrofie wykolejenia, która zmusiła setki ludzi do ewakuacji swoich domów.

Shane Carter, dyrektor ds. publicznych i relacji z rządem w Narodowym Porcie Lotniczym im. Billa i Hillary Clintonów, przekazał kondolencje rodzinie ofiar katastrofy lotniczej.

Clinton National Airport składa kondolencje rodzinom osób, które zginęły w dzisiejszej katastrofie lotniczej na południe od lotniska. Biuro szeryfa hrabstwa Pułaski jest główną agencją koordynującą działania z Krajową Radą Bezpieczeństwa Transportu i będzie dostarczać aktualizacje

– przekazał Shane Carter.

FAA i NTSB zbadają katastrofę i ustalą, co ją spowodowało, i nie jest jasne, czy pogoda była czynnikiem. Obecnie nie ma informacji, co było przyczyną awarii.

Czytaj więcej: Prezydent USA odleciał z Polski. “To był zaszczyt rozmawiać z Wami”

Katastrofa w East Palestine

Katastrofa w East Palestine, w stanie Ohio, miała miejsce 3 lutego. Wykoleiło się 50 z 150 wagonów kolei Norfolk Southern, wywołując duży pożar. Pięć przewoziło niebezpieczne toksyczne materiały. Ewakuowano ok. 2 tys. osób.

Media zwracają uwagę, że rośnie zaniepokojenie społeczności East Palestine zagrożeniem zdrowia w następstwie wycieku materiałów toksycznych. W środę wypełnili audytorium liceum domagając się odpowiedzi. Nie przybyło tam jednak kierownictwo Norfolk Southern.

Stanowy departament zasobów naturalnych powiadomił, że chemikalia zabiły po katastrofie 1500 ryb. 8 lutego po przetestowaniu przez federalną Agencję Ochrony Środowiska jakości powietrza i wody mieszkańcom powiedziano, że mogą bezpiecznie wrócić do domów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

clevland19.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY