Tragedia w Chinach. Zginęły dwie osoby w zawalonej kopalni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Jak podaje chińska stacja CCTV, co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku zawalenia się odkrywkowej kopalni węgla w regionie Mongolii Wewnętrznej na północy Chin.

Jak podaje chińska stacja CCTV, co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku zawalenia się odkrywkowej kopalni węgla w regionie Mongolii Wewnętrznej na północy Chin. Kolejne 50 osób wciąż tkwi pod ziemią. Niewykluczone, że liczba ofiar wzrośnie.

Według informacji przekazanych przez chińskie media ratownikom udało się wydobyć z obsuwiska sześć rannych osób, które przewieziono do szpitala, a także ciała dwóch zabitych. Pod ziemią mogą wciąż być 53 osoby, a także zasypane pojazdy i maszyny.

Przywódca Chin, Xi Jinping, zarządził przeprowadzenie akcji ratunkowej. Bierze w niej udział osiem zespołów ratowniczych, na które składa się ponad 300 ratowników i 129 sztuk sprzętu

– czytamy w informacji prasowej.

Chińskie kopalnie, szczególnie kopalnie węgla, należą do najniebezpieczniejszych na świecie. W ostatnich latach odnotowano jednak spadek liczby wypadków i ofiar śmiertelnych. Mongolia Wewnętrzna jest kluczowym rejonem wydobycia węgla i innych surowców.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY