Niemiecka ambasador nie wie jak wygląda węgierska flaga? Zabawna wpadka

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Węgier

Flaga Węgier / Fot. Archiwum

Ambasador Niemiec w Budapeszcie, Julia Gross, została skrytykowana na Twitterze po tym, jak umieściła tam wpis o niemiecko-węgierskiej współpracy, opatrując go niemiecką i... holenderską flagą.

Zobacz także: Bąkiewicz: Bardzo długo liczyłem na współpracę z Winnickim i z Bosakiem

Ambasador chwaliła niemiecko-węgierską współpracę w dziedzinie kultury i edukacji. We wpisie zastąpiła nazwy państw flagami obu krajów, co jest częstą praktyką na Twitterze. Jedynym problemem było to, że oprócz niemieckiej flagi, zamieściła flagę holenderską zamiast węgierskiej.

To nie koniec tej sprawy. Po tym, jak użytkownicy zwrócili uwagę na błąd, zastąpiła flagę holenderską, ale tym razem… flagą Tadżykistanu, co skłoniło ambasadora Węgier w Brukseli do życzliwego przypomnienia, jak wygląda węgierska flaga.

Za pierwszym razem Gross odpowiedziała użytkownikom, którzy zwrócili jej uwagę, że użyła flagi holenderskiej, pisząc: “Przepraszam i dziękuję za wskazówki w komentarzach. To rzeczywiście jest niewłaściwa flaga”. Wyjaśniła swój błąd, mówiąc, że zrobiła to wewnątrz ciemnego samochodu.

Ważna wskazówka dla ambasadorów: jeśli chcesz wstawić flagę kraju, w którym pracujesz, do swojego wpisu, najpierw dowiedz się, jak ona wygląda. To pomaga.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY