Program Rozwoju Kompetencji Cyfrowych. Rząd spełnia jeden z kamieni milowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gracz przed komputerem

Gracz przed komputerem / fot. Canva

We wtorek rada ministrów zajmuje się Programem Rozwoju Kompetencji Cyfrowych, który zakłada stworzenie stabilnego, elastycznego systemu edukacji i szkoleń, dzięki któremu obywatele będą mogli rozwijać kompetencje cyfrowe.
  • We wtorek rada ministrów zajmuje się Programem Rozwoju Kompetencji Cyfrowych.
  • Zakłada stworzenie stabilnego, elastycznego systemu edukacji i szkoleń, dzięki któremu obywatele będą mogli rozwijać kompetencje cyfrowe.
  • Przewiduje się, że w takich szkoleniach mogłoby wziąć udział około 1,5 mln Polaków.
  • Jak się okazuję, omawiany programy jest zaliczany do unijnych kamieni milowych w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
  • Zobacz także: Zełenski: Jeśli Chiny sprzymierzą się z Rosją, dojdzie do wojny światowej

W myśl przepisów w szkoleniach z zakresu kompetencji cyfrowych miałoby wziąć udział ponad 1,5 mln Polaków. Program ma też zrealizować jeden z kamieni milowych niezbędnych do odblokowania Polsce środków z Krajowego Planu Odbudowy.

O szczegółach mówi Paweł Lewandowski, podsekretarz stanu w kancelarii premiera.

Przyjrzeliśmy się temu, jakie są potrzeby na polskim rynku pracy, w rozwoju kompetencji cyfrowych Polaków, jakie są perspektywy na  przyszłość. Stawiamy na podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych, zwiększenie specjalistów na rynku ICT – także na więcej kobiet na tym rynku,  chociaż i tak jesteśmy liderem w Europie pod tym względem – na rozwój edukacji cyfrowej. Chcemy poprawić jakość zarządzania rozwojem kompetencji cyfrowych

– powiedział Paweł Lewandowski.

Z danych zawartych w projekcie uchwały wynika, że w 2020 r. tylko połowa mieszkańców Polski posiadała co najmniej podstawowe kompetencje cyfrowe.

W zestawieniu Indeksu Cyfrowej Gospodarki i Społeczeństwa Cyfrowego 2022 nasz kraj zajął 24 miejsce na 27 państw członkowskich. Rządowy program miałby być realizowany do 2030 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY