Orędzie Putina. Po raz kolejny powtarzał rosyjską propagandę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Powtarzalne wystąpienie Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin / Fot. Twitter

W orędziu o stanie państwa skierowanym do rosyjskiego parlamentu Władimir Putin obwinił Zachód o rozpoczęcie wojny na Ukrainie. Powiedział też, że Moskwa przeciwstawia się Zachodowi, który próbuje zrujnować Rosję wprowadzając kolejne bezprecedensowe pakiety sankcji.
  • Prezydent Rosji Władimir Putin w swoim wtorkowym orędziu po raz kolejny obwinił Zachód o degradację stosunków oraz wojnę na Ukrainie.
  • Od rozpoczęcia wojny, powtórzył on utarte schematy rosyjskiej propagandy o obronie Rosji i Donbasu.
  • Zapowiedział, zawieszenie udziału Rosji w traktacie o broni strategicznej, a także ostrzegał USA przed testami nuklearnymi.
  • Zobacz także: Ukraiński żołnierz wprost z Bachmutu. “Wybijamy Rosjan z ich pozycji”

Rosyjski przywódca Władimir Putin, powielając główne tezy kremlowskiej propagandy, stwierdził, że Zachód będzie próbował podzielić rosyjskie społeczeństwo i postawić na zdrajców. Zaznaczył, że „większość naszego narodu popierała nasze działania w obronie Donbasu. 

Powiedział on, że kraje zachodnie dążą do przekształcenia konfliktu ukraińskiego w globalną konfrontację z Rosją. Zagroził, że będzie reagował w odpowiedni sposób. 

Przekonywał, że Rosja nigdy nie ugnie się przed zachodnimi próbami podzielenia jej społeczeństwa, które w większości popiera jego inwazję na Ukrainę. Podziękował Rosjanom za ich odwagę i determinację we wspieraniu tzw. specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie.

Mówił też o trudach krewnych żołnierzy, którzy zginęli w walkach na Ukrainie. Powiedział, że zapewni ich bliskim wsparcie w postaci nowego specjalnego funduszu. 

Wszyscy rozumiemy, ja rozumiem, jak nieznośnie ciężko jest teraz dla żon, synów, córek poległych żołnierzy, ich rodziców, którzy wychowali godnych obrońców ojczyzny

– powiedział Władimir Putin.

Rosyjski przywódca mówił, że Zachód nałożył na jego państwo sankcje, by naród rosyjski cierpiał.

Ale nie udało im się pokonać Rosji na froncie gospodarczym

– zaznaczył prezydent Rosji.

Czytaj więcej: UE nałoży kolejny pakiet sankcji na Rosję. Borrell: “Nasze zaangażowanie pozostanie niezachwiane”

Obwinianie Zachodu głównym motorem napędowym Putina

Przemówienie rosyjskiego przywódcy trwało dłużej niż zapowiedział to wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, który poinformował, że orędzie będzie trwało godzinę. Jednakże choć ostatecznie wypowiedź Putina trwała 45 min dłużej, to nie dodał on w głównej mierze nic nadzwyczaj nowego o czym, by rosyjska propaganda nie trąbiła od rozpoczęcia wojny na Ukrainie.

Po godzinie i 45 minutach zakończyło się wystąpienie Władimira Putina przed Zgromadzeniem Federalnym. W głównej mierze nie usłyszeliśmy niczego nowego

– zauważył Łukasz Bok.

Putin zagroził, że jeśli Stany Zjednoczone przeprowadzą testy broni jądrowej, to Rosja uczyni to samo. Ponadto stwierdził, że amerykańskim głowic kończy się termin ważności.

Jeśli USA przeprowadzą testy nuklearne, zrobimy to samo. Wiemy, że USA myślą o przetestowaniu swojej broni nuklearnej. Stany Zjednoczone opracowują nowe rodzaje broni jądrowej. Musimy przygotować się do przetestowania naszej broni jądrowej. Ale nie będziemy pierwszymi, którzy to zrobią

– zapowiedział Putin.

Wiemy, że niektóre bronie jądrowe zbliżają się do końca daty ważności w Stanach Zjednoczonych

– stwierdził.

Poinformował on również, że Rosja zawiesza swój udział w traktacie o broni strategicznej. Obwinił on o to przede wszystkim USA i Zachód.

Wszystko jest przeszłością, nasze stosunki z NATO uległy degradacji i jest to wyłącznie zasługa Stanów Zjednoczonych. Po rozpadzie ZSRR Zachód próbuje na zawsze ustanowić swoją globalną dominację, ignorując wszystkich innych

– poinformował rosyjski przywódca.

W swojej przemowie przekonywał, że rosyjscy naukowcy powinni mieć więcej swobody w swoich badaniach.

Rosyjscy naukowcy powinni mieć więcej swobody w badaniach

– stwierdził złowieszczo Putin.

Przemówienie Putina można ograniczyć do jednego zdania: „to jest wojna”. Reszta to chciejstwo lub próba wywołania efektu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 2.0

– podkreślił analityk Marek Meissner.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, twitter.com, defence24.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY