“Nowe otwarcie” Konfederacji. “To my ich powinniśmy kontrolować”

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak, lider Konfederacji

Krzysztof Bosak, lider Konfederacji / Fot. Konfederacja

Pod hasłem "Nowe Otwarcie" i "Oddamy Wam Polskę" w sobotę odbyła się konwencja Konfederacji. - To my wybieramy polityków, to my zatrudniamy urzędników. Ich wynagrodzenia płacone są z naszych podatków. To my im powinniśmy mówić, co mają robić, a nie oni nam. To my ich powinniśmy kontrolować, a nie oni nas - przekonywał Sławomir Mentzen.

Zobacz także: Ordo Iuris: W Polsce spada poparcie dla aborcji

W wydarzeniu przemawiali: Krzysztof Bosak (szef koła poselskiego Konfederacji) i Sławomir Mentzen (szef współtworzącej Konfederację partii Nowa Nadzieja).

Mentzen mówił między innymi o kwestiach gospodarczych, wolności obywatelskich, jak również konieczności przeciwstawienia się kolejnym nakazom, zakazom i regulacjom. Jak przekonywał, zmian w prawie jest zbyt dużo.

Doszło do sytuacji, w której zmian w prawie jak tak dużo, że radzą sobie z nimi tylko wielkie międzynarodowe korporacje, których stać na prawników i doradców, którzy znajdą w przepisach lukę, ale te firmy stać też na to, żeby kupić lukę w tych przepisach – stwierdził.

Zwrócił też uwagę na liczne absurdy, m.in. zwalczanie gotówki, aut spalinowych, rolnictwa, decyzji UE dot. zeroemisyjnych budynków, a co za tym idzie przymusowych remontów, pojawiające się pomysły na limitowanie ludziom ilości mięsa, nabiału i podróży, czy dopuszczenia w UE pierwszych produktów spożywczych zawierających owady.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY