Włochy: Władze chcą ograniczyć imigrację. Jest decyzja parlamentu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Giorgia Meloni

Giorgia Meloni / Fot. screen yt.com

Włoska Izba Deputowanych zatwierdziła rządowy dekret mający na celu ograniczenie aktywności statków humanitarnych eskortujących migrantów z Morza Śródziemnego do brzegów Włoch.

Zobacz także: KE kieruje do TSUE skargę przeciwko Polsce. Chodzi o kolejność prawa polskiego i unijnego

Dekret, ogłoszony przez premier Giorgię Meloni w styczniu, nakazuje statkom humanitarnym kierować się do najbliższego portu po akcji ratunkowej na morzu “bezzwłocznie”, uniemożliwiając im rzucenie kotwicy i oczekiwanie na kolejne sygnały o niebezpieczeństwie od innych łodzi migrantów.

Projekt ustawy, która wprowadzi dekret do prawa pierwotnego, został przyjęty 187 głosami za, 139 przeciw, a trzy osoby wstrzymały się od głosu.

Rząd obawia się, że ciągła obecność łodzi organizacji pozarządowych działających w regionie zachęca migrantów do podjęcia próby odbycia niebezpiecznej podróży z Afryki Północnej w celu dotarcia do Europy.

Łodzie organizacji pozarządowych, które zostaną uznane za ignorujące nowe przepisy, zostaną ukarane grzywną w wysokości do 50 000 euro, a ich łodzie zostaną skonfiskowane.

Ustawa zostanie teraz skierowana do Senatu, gdzie musi zostać rozpatrzona do 3 marca.

Przed ogłoszeniem dekretu w styczniu, statki humanitarne mogły często spędzać tygodnie na morzu, odpowiadając na wezwania o pomoc z łodzi migrantów. Włoski rząd uważa, że to nie tylko przynosiło efekt przeciwny do zamierzonego, ale także zachęcało więcej łodzi z migrantami do podróży z wybrzeży Afryki, ponieważ musiały pokonać tylko połowę dystansu, a statki organizacji pozarządowych interweniowały wtedy, aby przewieźć swoich pasażerów do Włoch.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY