Hiszpania. Kościół przeciwny tranzycji 12 -latków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Canva

W Hiszpanii zgodnie z wykładnią nowego prawa, dzieci od 12. roku życia będą mogły zmienić płeć. Katoliccy biskupi oraz środowiska chrześcijańskie zaprotestowali przeciwko tym zmianom.
  • Zgodnie z postanowieniami nowego prawa dzieci, które ukończyły 12. rok życia, będą mogły zmienić płeć.
  • Do takiej “korekty” płci będzie potrzebna zgoda sądu oraz zgłoszenie nowego imienia w urzędzie stanu cywilnego.
  • Z kolei dzieci między 14, a 16. rokiem życia będą mogły zmienić płeć bez zgody sądu, lecz za przywoleniem rodziców lub opiekunów.
  • Zobacz także: Serbia. Polscy zawodnicy MMA zaatakowani przez nożowników

Zgodnie z postanowieniami nowego prawa dzieci, które ukończyły 12. rok życia, będą mogły zmienić płeć, zgłaszając nowe imię w rejestrze stanu cywilnego. Konieczne do tego będzie pozytywne orzeczenie ze strony sądu, bez wymogu konsultacji medycznej.

W przypadku dla dzieci poniżej 12. roku życia nie będzie istniała możliwość zmiany płci, ale dyrekcje szkół będą zobowiązane zapewnić im możliwość używania imion i traktowania zgodnego z odczuwaną przez nie płcią.

Czytaj więcej: Gwiazda NFL przełamuje stereotypy. Butker – katolik i zwycięzca Super Bowl

Zmiana płci bez zgody sądu

Nowa ustawa przewiduje, że osoby w wieku 14–16 lat będą mogły w rejestrze stanu cywilnego zmienić swoje imię na odpowiadające innej od biologicznej płci bez zgody sądu, ale za przyzwoleniem rodziców lub opiekunów.

Zgodnie z nowelizacją przepisów osoby mające ukończone 16. lat będą mogły bez ograniczeń rejestrować swoją płeć odmienną od biologicznej w dokumentach urzędu stanu cywilnego nawet bez przeprowadzonej operacji zmiany płci. Wystarczy jedynie deklaracja osoby wnioskującej, która nie będzie już zobowiązana do przedstawiania dotychczas wymaganych prawem badań lekarskich i psychologicznych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY