PE przyjął zakaz rejestracji aut spalinowych. Solidarna Polska wzywa do sprzeciwu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elektryczny samochód

Elektryczny samochód / Fot. Pixabay

We wtorek Parlament Europejski przegłosował zakaz sprzedaży aut spalinowych w państwach UE. Solidarna Polska protestuje przeciw tej decyzji.
  • We wtorek Parlament Europejski przegłosował zakaz sprzedaży aut spalinowych w państwach UE.
  • Solidarna Polska protestuje przeciw tej decyzji, która uderza w zwykłych mieszkańców Europy.
  • Raport think tanku Warsaw Enterprise Institute, wskazuje na znaczący wzrost kosztów dla obywateli.
  • Zobacz także: Premier: “Chcesz pokoju, szykuj się do wojny”

Jak poinformował Parlament Europejski w komunikacie, przepisy torują drogę do celu, jakim są zerowe emisje CO2 z nowych samochodów osobowych i dostawczych w 2035 roku (unijny cel polegający na zmniejszeniu emisji CO2 wytwarzanych przez nowe samochody osobowe i dostawcze o 100 proc. w stosunku do roku 2021). Pośrednie cele redukcji emisji na 2030 rok ustalono na 55 proc. dla samochodów osobowych oraz 50 proc. dla samochodów dostawczych.

W praktyce oznacza to, że od 2035 roku w państwach członkowskich Unii Europejskiej nie będzie możliwości zarejestrowania auta spalinowego. Jedynymi dostępnymi pojazdami osobowymi i dostawczymi będą auta elektryczne.

Czytaj więcej: Via Carpatia. Polska i Słowacja podpisały porozumienie

Solidarna Polska przeciwko unijnej dyktaturze

Przeciwko decyzji UE dotyczącej aut spalinowych protestują politycy Solidarnej Polski. Anna Maria Siarkowska oraz Jacek Ozdoba wzięli we wtorek udział w konferencji prasowej dotyczącej tego tematu.

Politycy powołali się na raport think tanku Warsaw Enterprise Institute, który wskazuje na znaczący wzrost kosztów dla obywateli w przypadku wejścia w życie unijnych przepisów. Wzrosnąć ma m.in. składa obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Solidarna Polska stanowczo mówi „nie” tego typu regulacjom, które ograniczają wolność i są kosztotwórcze – powiedział Jacek Ozdoba, jednocześnie zaznaczając, że Solidarna Polska nie występuje przeciwko autom elektrycznym, lecz przeciw absurdalnym unijnym przepisom

– powiedział wiceminister sprawiedliwości Jacek Ozdoba.

Im więcej będzie samochodów elektrycznych, tym wyższe składki OC będziemy musieli zapłacić wszyscy, bo ich poziom zależy od samochodów ogółem, a nie od tego, czy ktoś ma tylko spalinowe, czy też elektryczne

– poinformowała poseł Anna Maria Siarkowska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY